• Konya14 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
HAS Parti Ereğliye çıkarma yaptı
14 Mayıs 2011 Cumartesi 16:03

HAS Parti Ereğli'ye çıkarma yaptı

Ereğlide esnaf ve vatandaş ziyaretlerinde bulunan HAS Parti Milletvekili adayları ..

Ereğli’de esnaf ve vatandaş ziyaretlerinde bulunan HAS Parti Milletvekili adayları Av. Veli Tolu, Mustafa Necati Özkan, Av. Süleyman Boyalı, Fahri Eken, Hüseyin Seleş, Av. Mevlüt Cihat Şahin, Yavuz Sözer ve Bülent Canca, Türkiye’nin HAS Parti’ye ihtiyacı olduğunu söylediler.

Esnaf ziyareti öncesi bir basın açıklaması yapan vekil adayları, Türkiye’nin siyaset, ekonomi ve kültürel sorunları ile vatandaşın içine düşürüldüğü güvensizlik ortamını nedeniyle HAS Parti’nin kurulduğunu, Türkiye’nin AKP iktidarı döneminde kimlik arayışlarının arttığı, sorunlar yumağı ile boğuşan bir ülke konumuna getirildiğini ifade ettiler.

HAS Parti Milletvekili adalarının katıldığı Ereğli çalışmalarında Av. Mevlüt Cihat Şahin, partilerinin kuruluş amacının Türkiye’de ortaya çıkan siyasi partilerdeki olumsuzluklar olarak özetledi.

HAS Parti Konya Milletvekili adayı Av. Mevlüt Cihat Şahin yaptığı konuşmada halkın yanında ve halkla bütünleşmiş olduklarını dile getirerek, “Çeşitli iktidarlar tarafından çözülemeyerek bu günlere kadar gelen kronikleşmiş sorunlarımızı çözmek için kurulmuş bir partiyiz. Mevcut siyasi aktörler bu sorunları çözebilecek fikir ve projeleri maalesef üretemiyor. Bu durum ise Türkiye’yi kavga ve kaos ortamına sürüklüyor. Büyükşehirler ile doğu ve güneydoğuda yaşanan sorunlarda bu projesizlik ve fikirsizlikten kaynaklanıyor. Bu yaklaşımlar ise halkımızın siyasilere bakış açısını güvensiz bir ortama çevirmesine neden oluyor. HAS Parti olarak Türkiye’deki siyaseti yeniden formatlayacağız” dedi.

Has Parti Konya Milletvekili adayı Mevlüt Cihat Şahin, Türkiye’deki çalışan kesim başta olmak üzere önemli bir kesiminin ekonomik sıkıntı içinde olduğuna dikkat çekerek, “İşçi, memur, emekli, esnaf, sanayici, çiftçi, öğrenci sıkıntı içerisinde. Üniversitelere siyaset yeniden girdiği için öğrenciler güvensizlik yaşıyor. Haklarının yenildiğini ve birilerinin kayırıldığı düşüncesi hakim. Çiftçimiz kan ağlıyor, 13 yıl önceki buğday fiyatları aynı kalırken, girdilerdeki yükseklik nedeniyle çiftçimiz adeta katlediliyor. Birileri ise bu durumdan faydalanarak zenginleşiyor. İthal et ve buğday artık tamamen serbest bırakıldı. Bu şekilde üreticinin emeği katledilirken, yabancı sermaye ve yabancı çiftçiler ödüllendiriliyor. Biz bu nedenle üç ana temel üzerinde hareket ediyoruz. Herkese özgürlük, herkese adalet ve herkese refah, adil pay” şeklinde konuştu.

 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA