• Konya9 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Harun Tüfekçi gündemi değerlendirdi
19 Kasım 2012 Pazartesi 13:20

Harun Tüfekçi gündemi değerlendirdi

AK Parti Konya Milletvekili Harun Tüfekçi, düzenlediği basın toplantısında Konya yatırımlarını değerlendirdi.
Partisinin Konya İl Başkanlığı'nda basın toplantısı düzenleyen Tüfekçi, Hakkari’de terör örgütü tarafından kurulan pusuda şehit olan 5 askerin yakınlarına başsağlığı dileyerek sözlerine başladı. Geçtiğimiz hafta meclisten geçen büyükşehir yasasının reform niteliğinde olduğunu kaydeden Tüfekçi, “16 büyükşehire sayı itibariyle 13 daha eklenerek 29’a çıktı. İl genelinde 750 bin nüfusu geçen yeni şehirlerimizde, illerimiz de büyükşehir kapsamına alınmış oldu. Bu illerde il genel meclisi kaldırılarak yerine şehir meclisleri dediğimiz her ilçeden meclis üyeleri büyükşehire katılacak ve orada yönetime dahil olacak. Böylece bir bütün halinde hizmetin tek elden yürütülmesi hedeflenmiştir. Büyükşehirin hududu il hududu olarak kabul edildi. Yine ilçelerimizin de hududu mülki idare ilçe hududu haline geldi. Böylece örneğin Hadim ilçemizde, oranın bir köyünde vatandaşımız hem büyükşehir başkanına oy verebilecek, hem şehir meclisi üyesine oy verebilecek, hem de ilçe belediye başkanına oradan oy verebilecek. Bu şekilde oradaki en ücradaki vatandaşımız bile hizmeti en iyi şekilde almış olacak ve hizmetin dağılımında bu anlamda dengeli bir durum ortaya çıkacak” dedi.
Konya’ya yapılacak sağlık yatırımları hakkında da değerlendirmelerde bulunan AK Partili Tüfekçi, yeni numune hastanesiyle ilgili değişik tartışmaların olduğunu söyleyerek, şimdiye kadar kimsenin Konya’da ortaya koyamadığı ve merkezde el atamadığı numune hastanesine kendilerinin el attığını belirtti. Tüfekçi, “Bugün genel hizmet olarak sağlık hizmeti ortaya koyacak olan 500 yataklı bir numune hastanesini Faruk Sükan Doğum Hastanesiyle birlikte orayı bir bütün halinde çok iyi modern bir hastaneye çevireceğiz. Şu anda bazı aksaklıklar olduğu iddia edilebilir ama gerçekten İl Sağlık Müdürlüğü'müzün de çok ciddi çabasıyla, bizlerin de takibiyle sorunlar birer birer giderildi, tedbirler alındı. Çok kısa sürede bu çalışma da bitirildiği zaman gerçekten Konya Numune merkezde çok ciddi bir hizmetle kendisini ortaya koyacaktır” diye konuştu. Karatay’a da 838 yatak kapasiteli entegre bir eğitim ihtisas hastanesi yapılmasıyla ilgili adımlar atıldığını dile getiren Tüfekçi, “Burası bitirildiği zaman hem orada kadın doğum çocuk hastalıkları bölümü olacak, hem diğer genel her konuya bakan bir birimimiz olacak. Karatay bölgemiz de, Konya’nın tamamına hizmet edecek önemli bir entegre eğitim araştırma hastanesine kavuşmuş olacak” şeklinde konuştu.

Çevre yolu konusunu gündemlerinden hiçbir zaman çıkarmadıklarının altını çizen Tüfekçi, en son yaptıkları milletvekilleri toplantısında da çevre yolunun yine birinci gündemleri olduğunu kaydederek, “Gerekirse bu hususu Başbakanımıza kadar da taşıyacağız. Bu konuda kararlıyız. 129 kilometre olarak planlanmış şu anda 114 kilometre üzerinden çevre yolu için revize proje yapımı planlandı. Karayolları Genel Müdürlüğü'müzle yaptığımız görüşmelerde 2013 yılı içerisinde projenin bitirilmesi hedefleniyor. Bittikten sonra yatırım planına alınmak suretiyle de buranın yapılmasıyla beraber Konya bütün şehir akslarına bir bütün halinde bağlanmış olacak. Bu çok ciddi bir problemi de çözmüş olacak” dedi.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA