• Konya18 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Hangi Karını Seçeceksin adlı oyun sahnede
17 Şubat 2011 Perşembe 10:35

'Hangi Karını Seçeceksin' adlı oyun sahnede

Konya Devlet Tiyatrosu (KDT), Derek Benfield'ın yazdığı, Bengisu Gürbüzer Doğru'nun yönettiği ''Hangi Karını Seçeceksin'' adlı oyunu sahneleyecek.
Konya Devlet Tiyatrosu (KDT), Derek Benfield'ın yazdığı, Bengisu Gürbüzer Doğru'nun yönettiği ''Hangi Karını Seçeceksin'' adlı oyunu sahneleyecek. 
    
Dekoru Sertel Çetiner'e, kostümleri Funda Karasaç'a ve ışık düzeni Hakan Özdemir'e ait oyunda, Özge Mirzalı, Ali Volkan Çetinkaya, Ebru Gülerarslan, Özgür Keçeci, A. Şebnem Büyükkalkan, Özgür Baş, Gökçe Yurtsal, Mustafa İriilter, Recep Karademir, Ozan Çalım rol alıyor. 
    
Karısı Sarah ve öldüğünü düşündüğü eski karısı Jessica'nın geri dönmesiyle iki kadın arasında kalan Pete'nin, bu zorlu durumdan kurtulmak için gösterdiği çabayı anlatan oyun, bugün ve yarın saat 20.00'de, 19 Şubat Cumartesi günü saat 15.00'de ve 20.00'de KDT sahnesinde izleyicinin beğenisine sunulacak. 
    
KDT, ''Orkestra'' adlı çocuk oyunuyla minik izleyicilerin karşısına çıkacak. Zeki Yorulmaz'ın yazdığı, Volkan Çetinkaya'nın yönettiği oyunun, dekor ve giysi tasarımı Özlem Karabay, ışık düzeni Hakan Özdemir'e ait.
     Özgür Baş, Ebru Gülerarslan, Ahmet Çökmez, Çağatay Çiftçi, Berfu Kılıç, Eren Özyalçın, Yaşar Özboz'un rol aldığı oyunda, yaramaz trompet, kırılgan viyolonsel, babacan kontrbas, flüt ve titrek trompetin birbirinden çok farklı yaradılışta enstrümanlar olduğu, her birinin tek başlarına kendilerine özgü sesler ve ezgiler yaratabilirken, bu yeteneklerinin bir araya gelerek muhteşem bir müziğe dönüşeceğinin faRkına varmadıkları anlatılıyor.
     Oyun, 22 Şubat Salı günü saat 10.30'da ve 14.00'da, 23 Şubat Salı günü de saat 10.30 ve 14.00'da sahnelenecek.
    
     -TÜRK MÜZİĞİ KONSERİ VE SEMA AYİNİ-
    
     Kültür ve Turizm Bakanlığı Konya Türk Tasavvuf Müziği Topluluğu, Konya Mevlana Kültür Merkezi'nde her hafta sonu gerçekleştirdiği periyodik programlarda, tekkelerin kapanmasından evvel bestelenip, günümüze ulaşabilmiş olan Mevlevi ayinlerini icra ederek sanatseverlerin beğenisine sunuyor.
     Konya Türk Tasavvuf Müziği Topluluğu, yarın Ömer Faruk Belviranlı'nın sunumuyla Mevlana Kültür Merkezi'nde Türk Müziği Konseri düzenleyecek. Topluluk, 19 Şubat Cumartesi günü ise yine aynı yerde, Sababuselik Mevlevi Ayini ve Sema töreni yapacak.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA