• Konya13 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Hançerli başarının sırrını açıkladı
11 Mayıs 2010 Salı 14:40

Hançerli başarının sırrını açıkladı

Son yıllarda adeta kendini yenileyen Karatay Belediyesi, Türkiye'nin ender borçsuz Belediyelerinden biri haline geldi.
Son yıllarda adeta kendini yenileyen Karatay Belediyesi, Türkiye'nin ender borçsuz Belediye’lerinden biri haline geldi.
 
Araç parkının yenilenmesi, yeşil alan ve parkların oluşturulması, eğitime olan desteği, kamulaştırmalar, yol genişletme çalışmaları, imar yollarının açılması, Pazar Marketler, Emekli Konakları, kentsel dönüşüm projeleri ve toplu konut gibi birçok çalışmaya imza atan Karatay Belediyesi, 6 yıllık hizmet dönemi içerisinde yapılan bu çalışmaların ardından borçsuz bir belediye olarak yeni bir başarı yakalıyor.
 
Konu ile ilgili açıklama yapan Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, yatırımlarına ve çalışmalarına devam eden Karatay Belediyesi’nin borcu bulunmayan ender Belediye’lerden biri olduğunu söyledi. Bugün itibariyle personeline ikramiye, maaş, işçi ve memur sendikalarına aidat borcu ve bu türden hiçbir borcunun olmadığını, ayrıca müteahhit ve esnaflara borçlarının bulunmadığını ifade eden Hançerli, bu başarıyı, ihlâs, samimiyet, bilgi birikimi, eğitimli bir kadro ile düzenli bir çalışmaya bağladı.
 
Halkın güvenini ve desteğini de unutmamak gerektiğini vurgulayan Başkan Hançerli, Karatay Belediyesi’nin çalışmalarında ekonomiye ve tasarrufa riayet etmesi, kendi rutin faaliyetlerinin dışına çıkarak bir taraftan yatırıma yönelmesi ve diğer taraftan da eğitime desteğini sürdürerek Karatay’a 13 okul kazandırdıklarını, ayrıca ihtiyaç olan mahallelere de sağlık ocağı yapıldığını ve bunları yaparken de gerekli ödemeleri zamanında yaptıklarını, müteahhit ve esnaflara borçlarının bulunmadığını dile getirdi. Başkan Hançerli Sosyal Güvenlik Kurumu primi ve vergi borcunun da bulunmadığını sözlerine ekledi. Aynı zamanda Yüklenici Firmalara ödeme yapılırken Sosyal Güvenlik Kurumu ve Vergi Dairesi’nden borçlarının olmadığına dair belge getirmeleri halinde aynı gün içerisinde hesaplarına paralarının anında yatırıldığını açıkladı. Karatay Belediyesi olarak bütçe disiplini uygulamasıyla bütçeyi artırdıkça yatırımları da artırarak Belediye’nin imkânlarını en tasarruflu şekilde kullandıklarını ifade eden Başkan Hançerli, Belediye olarak borçlarının olmadığını ve yatırımları öz kaynaklarla karşılamaya çalıştıklarını vurguladı. Daima modern şehirciliğin gereklerini yerine getirmeye çalıştıklarını belirten Başkan Hançerli, hedeflerinin daha güzel ve daha huzurlu bir Karatay olduğunu da sözlerine ekledi.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'da parasız kalınca tornavida ve eldiven alıp, hırsızlığa başlamış
  • Konya'da soyguncuyu etkisiz hala getiren çalışanını maaşla ödüllendirdi
  • Konya’da Bedesten bölgesi tarihi yeraltı katlı otopark ile nefes aldı
  • Tek isteği, kızını elinden tutup okula götürmek
  • Selçuk’ta Türkiye – Afrika İlişkileri Anlatıldı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA