• Konya26 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Hançerli; 2012 Karatay için kazanım yılı olacak
29 Aralık 2011 Perşembe 17:20

Hançerli; 2012 Karatay için kazanım yılı olacak

2011 yılında birçok hizmeti ilçeye kazandırarak açılışlar gerçekleştiren Karatay Belediyesi, 2012 yılında da aynı hızla yatırımlarına devam ediyor.

2011 yılında birçok hizmeti ilçeye kazandırarak açılışlar gerçekleştiren Karatay Belediyesi, 2012 yılında da aynı hızla yatırımlarına devam ediyor.

Bir yılı geride bırakarak Karatay’a kazandırılan yatırımlar ile ilgili bir değerlendirme yapan Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, 2011 yılının açılışlarla geçen bir yıl olduğunu ifade ederek 2012 yılının ülkemize Konya’mıza ve Karatay’a hayırlar getirmesini temenni etti. 2011 yılında Karatay’a yapılan yatırımlardan bahseden Başkan Hançerli,  Hz Mevlana’nın diyarına hizmet etmeye hız kesmeden devam ettiklerini ve en güzel işi en iyi şekilde, en ucuza ve en kısa süre içerisinde yapmanın gayreti çerisinde olacaklarını söyledi. Sedirler Sosyal tesisleri, Keçeciler düğün salonu, Çevre Parkı ve Düğün salonu, 10 Bin m² lik 3 adet bölgesel park, 4 adet suni çim saha, Karma İlköğretim Okulu Spor salonu gibi birçok hizmetin açılışının 2011 yılı içerisinde gerçekleştiğini dile getiren Hançerli, Aslım bölgesinde 1 Milyon 6 Bin m² lik bir alanın ağaçlandırıldığını belirterek, yine 2011 yılı içerisinde 200 civarında dar gelirli vatandaş için Karatay Kart uygulaması gerçekleştirilmiş ve ayrıca Karatay’a bağlı tüm okullara kütüphane kazandırıldığını ifade etti. Kentsel dönüşüm çalışmaları ve toplu konut uygulama alanlarının yine 2011 yılında devam ettirildiğini söyleyen Hançerli 20’nci toplu konut hamlesi olan AKSİNAN konutlarının kuraları çekilerek kayıt işlemleri tamamlandığını ve 2012 yılının Ocak ayında temelinin atılacağını vurguladı.

Karatay Belediyesinin 2012 yılı projelerini de değerlendiren Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, öncelikle kültür çalışması kapsamında devam eden Karatay Kitabı çalışmasının 2012 yılı içerisinde tamamlanarak kültür dünyasına kazandırılacağını söyledi. Melike Hatun çarşısının hemen bitişiğine Karatay İş Merkezi ve sosyal tesislerinin yapımı için yer tesliminin yapıldığını ve çalışmalara başlandığını belirten Hançerli,  Karatay’ın en büyük otoparkı olan 1203 araçlık Şems Katlı otoparkında da çalışmaların başladığını ifade etti. Kentsel dönüşüm çalışmalarının da yine 2012 de devam edeceğini vurgulayan Hançerli, Konya Numune Hastanesi ile yapılan protokol doğrultusunda Karatay’a poliklinik binası kazandırılacağını söyledi. Karatay’ın ikinci taziye evi olan Başak Mahallesi taziye evi ve Karatay Belediyesi İlköğretim Okulunun tamamlandığını 2012 yılı içerisinde açılışının gerçekleştirileceğini dile getiren Başkan Hançerli, 2011 de Karatay’a ilk yüzme havuzunu kazandırdıklarını ve ikincisini de 2012 yılında Mengene mahallesi civarına yapılacağının müjdesini verdi. Karatay’ın sosyal tesis ve düğün salonu olmayan Yarma, Ovakavağı ve Hayıroğlu beldelerine sosyal tesis ve düğün salonu kazandırılacağını ve 2012 de tamamlanarak hizmete sunulacağını vurgulayan Hançerli, 2009 yılında Karatay’lılar tarafından verilen emaneti en iyi şekilde gereğinin yerine getirilmesi noktasında ellerinden gelen gayreti sarf ettiklerini söyledi. Başkan Hançerli, Karatay’ı ismine layık konuma getire  bilmek adına gönül huzuru ve el birliği içerisinde çalışmaya devam edeceklerini sözlerine ekleyerek 2012 yılının hayırlı olmasını diledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Ankara Yolu’nda zincirleme kaza!
  • En yüksek viyadük inşaatına yolcu ilgisi
  • Beyşehir’de ay yıldızlı kavşaklar dönemi
  • AK Parti Milletvekili Recep Konuk Beyşehir'de
  • Cinayet sanığı kuzen: Tüfek yere düşüp ateş aldı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA