• Konya21 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Halkçı lider tezi iyice çöktü
26 Mayıs 2010 Çarşamba 15:34

'Halkçı lider' tezi iyice çöktü

Kılıçdaroğlu hep kendisi ile çelişiyor...
Kemal Kılıçdaroğlu'nun 600 lira değerinde İtalyan marka gömlek giymesiyle sarsılan “halkçı lider” tezi, 22-23 Mayıs günlerinde yapılan CHP Kurultayı'na, Meclis Grup Başkanvekilliği görevinden istifa ettiği 17 Mayıs günü iade etmesi gereken Meclis'in “TBMM 45” plakalı aracıyla gitmesiyle iyice çöktü.
 
Bir takım çevreler ve iri medya organlarının “Halkçı lider” söylemiyle CHP Genel Başkanlığı koltuğuna oturtulan Kemal Kılıçdaroğlu'nun, 22-23 Mayıs günlerinde yapılan CHP Kurultayı'na, Meclis Grup Başkanvekilliği görevinden istifa ettiği 17 Mayıs günü iade etmesi gereken Meclis'in “TBMM 45” plakalı aracıyla gelmesi “halkçılığı sözde” yorumlarını güçlendirdi.

İADE ETMESİ GEREKİRDİ
Kılıçdaroğlu, 22-23 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilen CHP Kurultayı'na Meclis'in “TBMM 45” plakalı arabacı ile geldi. CHP Kurultayı'na gelirken kullandığı passat marka bu araç Kılıçdaroğlu'na Meclis Grup Başkanvekilliği görevi dolayısıyla tahsis edilmişti. Oysa Kılıçdaroğlu, Meclis Grup Başkanvekilliği görevinden CHP Genel Başkan adaylığını açıkladığı 17 Mayıs günü istifa etmişti. İstifasıyla birlikte Meclis'in kendisine tahsis ettiği aracı da iade etmesi gerekiyordu. Kılıçdaroğlu, Meclis'in aracını iade etmediği gibi Genel Başkan seçildiği CHP Kurultayı'na kadar kullanmaya devam etti. Kılıçdaroğlu, Kurultay'ın ilk günü, henüz Genel Başkan seçilmeden önce evine de bu araçla gidip geldi.

“HALKÇILIĞI SÖZDE” YORUMLARINI GÜÇLENDİRDİ
Kılıçdaroğlu, 22-23 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilen CHP Kurultayı'na da, parlamenterlerin parti kongrelerinde resmi araç kullanmaları yasak olmasına rağmen, 17-22 Mayıs tarihleri arasında kullanmayı sürdürdüğü Meclis aracıyla geldi. Kılıçdaroğlu'nun Kurultay'da 600 lira değerinde İtalyan marka gömlek giymesinin ardından dikkat çeken bu ayrıntı “halkçılığı sözde” yorumlarını güçlendirdi. Meclis prosedürlerine göre, Kılıçdaroğlu'nun, TBMM 45 plakalı Meclis aracını CHP Grup Başkanvekilliği görevinden istifa eder etmez iade etmesi gerekiyordu. Kılıçdaroğlu Meclis aracını, CHP Genel Başkanı seçilince, doğal olarak CHP Meclis Grubu'nun da başkanı olduğundan Kurultay sonrası hak etmiş oldu.

BAŞBAKAN'I ELEŞTİRİYORLARDI
CHP, Başbakan Erdoğan'ın seçim gezilerine Başbakanlık uçağı, helikopteri ve araçlarıyla, yani devletin imkanlarıyla gitmesini her fırsatta eleştiriyordu.

-habervaktim-
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA