• Konya6 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Halk düşüncelerini basın sayesinde aktarıyor
23 Temmuz 2009 Perşembe 17:18

'Halk düşüncelerini basın sayesinde aktarıyor'

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, basında sansürün kaldırılmasının 101inci yılı ve Basın Bayramı nedeniyle bir açıklama yaptı
Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, basında sansürün kaldırılmasının 101’inci yılı ve Basın Bayramı nedeniyle bir açıklama yaptı.
 
Günümüz bilgi çağında zor şartlar altında kamu görevi yerine getiren basının, insanların toplum ve dünya ile bütünleşmesinde önemli bir misyona sahip olduğunu kaydeden Başkan Akyürek, “Basın, kamuoyunu doğru, eksiksiz ve objektif bir haber akışı sayesinde bilgilendirirken; halkın düşüncelerini, eleştirilerini en güçlü şekilde ülkeyi yönetenlere aktarmada çok önemli bir görevi icra etmektedir. Basının bu önemli işlevini yerine getirebilmesi; hiçbir baskıya maruz kalmadan işini özgürce yapan, meslek etiğini her şeyin üstünde tutan, doğru, ilkeli, nesnel, kişilik haklarına saygılı habercilik anlayışının benimsenmesiyle olanaklıdır. Bu önemli görevi yerine getiren tüm basın çalışanlarının Basın Bayramı’nı kutlar, basında sansürün kaldırılmasının 101’inci yılının yeni güzelliklere vesile olmasını dilerim.”

 

YORUMLAR
Güldürmeyin Adamı
Goca Gonyalı
Halk düşüncelerini basın sayesinde mi aktarıyor? Güldürmeyin adamı.
88.254.2.129
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA