• Konya6 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Hakkı Gökbelden LYS öğrencilerine mesaj
14 Haziran 2012 Perşembe 10:34

Hakkı Gökbel'den LYS öğrencilerine mesaj

Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hakkı Gökbel, LYS'ye girecek olan adaylar için bir açıklama yaptı.
Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hakkı Gökbel, LYS'ye girecek olan adaylar için bir açıklama yaptı. Gökbel yaptığı açıklamada şunlara yer verdi:
 
Sevgili Öğrenciler,
 
Ülkemizi çağdaş ve aydınlık geleceğe taşıyacak nesiller yetiştirmeyi misyon edinen üniversitemiz, gerek 37 yıllık kurumsal birikimi gerekse bilimsel, kültürel, sosyal ve sportif alanlardaki başarıları ile Türkiye’deki eğitim kurumları arasındaki yerini hızla üst basamaklara taşımaktadır.
 
Bünyemizde bulunan 21 fakülte, 23 meslek yüksekokulu, 7 yüksekokul, 27 uygulama ve araştırma merkezi, 6 enstitü ve 3000’e yakın akademik personel ile öğrencilerimizi çağdaş ve dinamik eğitim standartları ışığında, geleceğe taşımak istiyoruz. Deneyimli ve uzman akademik kadromuz, gerek öğrencilerimize gerekse öğretim elemanlarımıza hemen her alanda etkin bilimsel çalışma yapabilme olanağı sağlayan teknik donanım ve altyapı imkânlarımız, sayıları 77’yi bulan ve yılda ortalama 350 ulusal-uluslar arası etkinlik gerçekleştiren öğrenci topluluklarımız, son derece geniş, ferah ve yeşillikler içerisinde her türlü ihtiyaca cevap verebilecek kampüslerimiz, huzur ve güven ortamı içerisinde sürdürdüğümüz eğitim-öğretim imkânlarımız, kanaatimce Selçuk Üniversitesi’nin en güçlü yönlerini oluşturmaktadır.

Selçuklu Tıp Fakültesi Hastanemiz ve Diş Hekimliği Fakültemizle Konya ve çevre illere bölgenin en gelişmiş ve nitelikli sağlık hizmetini sunarken, öğrencilerimize de sağlık kurumlarımızdan en iyi ve hızlı şekilde yararlanma imkânı tanıyoruz. Teknokent ile hem öğretim elemanlarımız hem de girişimci öğrencilerimize araştırma ve geliştirme imkânı vererek, Konya sanayisi ile etkin işbirliği noktasında arabuluculuk görevi üstleniyoruz. Aynı anda 2000 öğrenciye internet hizmeti sunan Sakıp Sabancı Bilgisayar Merkezimizde öğrencilerimize yüksek erişim hızında internet imkânı sunuyoruz. Ulaşım ve barınma gibi birçok şehirde önemli bir sorun teşkil eden faktörlerin şehrimizde uzun yıllar önce çözüldüğünü söyleyebilirim. Ayrıca ABD’deki Montana State Üniversiteleri ile öğrenci değişim anlaşmasını sürdürüyoruz. Erasmus, yan dal - çift ana dal programları ile Bologna süreçlerini başarıyla sürdürüyoruz.

Kısacası dünyadaki tüm çağdaşları ile rekabet edebilecek mezunlar yetiştirmenin yanı sıra yalnızca eksiksiz bir akademik donanım ve mesleki eğitim değil, aynı zamanda zengin bir sosyal ve kültürel ortam hazırlayarak, mezunlarımızın iş dünyasına etkin biçimde hazırlıyoruz.

Sevgili Gençler,

Biliyorum ki önümüzdeki günlerde gireceğiniz LYS ve ardından sizleri bekleyen tercih süreci, yaşamınızdaki önemli dönemeçlerden biri olacaktır. Bu süreçten ailenizin de desteği ile başarı ile çıkmanızı ümit ediyorum.  Hepinize sınavlarınızda üstün başarı dilerken, her birinizin gelecekte arzu ettiğiniz konumlarda olmanızı temenni ediyorum. 

 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'da parasız kalınca tornavida ve eldiven alıp, hırsızlığa başlamış
  • Konya nüfusunun 3'te 1'ini çocuk nüfus oluşturuyor
  • Konya'da soyguncuyu etkisiz hala getiren çalışanını maaşla ödüllendirdi
  • Konya'da köylülere bedava at dağıttılar
  • Konya’da Bedesten bölgesi tarihi yeraltı katlı otopark ile nefes aldı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA