• Konya12 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Hakan Şükürden gündem oluşturacak açıklamalar
28 Temmuz 2010 Çarşamba 16:46

Hakan Şükür'den gündem oluşturacak açıklamalar

Galatasaray'ın efsane oyuncusu Hakan Şükür, gündemle ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.Tv8 de yayınlanan Faik Çetiner'le 'Bizim Stadyum' programına katılan Hakan Şükür, gündem oluşturacak

Galatasaray'ın efsaneoyuncusuHakan Şükür, gündemle ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Tv8 de yayınlanan Faik Çetiner'le "Bizim Stadyum''programınakatılanHakan Şükür, gündem oluşturacak açıklamalar yaptı. Hakan, kendisini eleştiren yönetici Yiğit Şardan'a "Herkes haddini bilecek'' diyerekGalatasarayyönetimine yönelik eleştirilerde bulundu.

"YİĞİT ŞARDAN MEDYAYOLUYLABİZLERİ TEHDİT EDİYOR"

Galatasaray Kulübü Yöneticisi Yiğit Şardan'ın medyayoluylakendisine tehdit yaptığını iddia eden Hakan Şükür, "Galatasarayyöneticisi bir büyüğümüz Yiğit Şardan abimiz yöneticilikyapıyor. Hep aynı yere verdiği röportajında diyor ki; beni kastederek eskioyuncularbiraz daha dikkatlikonuşmalılar; yoksa bir dahaGalatasaray'da görev alamazlar. ''Bu ne demek?'' basınyoluylatehdit ediyor. Senitaraftarınönüne atıyor. Pankart açtırıyor. Kayıtsız şartsız onlara bağlı bir düzen oturmuş oluyor.O istediğini alacak, yapacak parayı bulacak, bir yerden istediklerini gidip harcayacak." dedi.

Yönetici Yiğit Şardan'a eleştirilerini sürdüren Hakan Şükür, şunları dile getirdi:

"Galatasaray'ın bu duruma geleceğini, Ben 2 senedir söylüyorum. Söylediğim her şey oldu. Ama kimse birşey demiyor. Böylebaşarıyanasıl gideceksin. Takım 5.olmuş 3. olmuş halabaşarısızlığıbaşka yerde arıyorlar. Yok Arda suçlu, ya orda öteki suçlu. Acaba sadece onlar mı suçlu. Ben daha bunları olduğu anda söylüyorum. Çünkü neler yaşandığını, nelerkonuşulduğunubiliyorum. Çünkü ben orayı tenefüs etmişim. Yokluğuyaşamışım. Cebimdenoyuncularapara vermişim, prim ödemişim. Ağaçların dibinden benoyuncutopladım. Bunları kimse bilmiyor. Hanginiz biliyorsunuz? Takımotobüsügidiyor. Adammaçagelmekistemiyor. 8 aydır parasını alamamış. Yalvar yakar; evden para getir. Ben vereceğim; söz veriyorum deyip getirmişim. Sonra da Yiğit Şardan çıkacak bana bunları söyleyecek. Kusura bakmasın "Herkes Haddini Bilecek'' Herkes kendi çapında bir şeyleryapıyor.Taraftarpara veripmaçınıseyrediyor. Bende öyle geldim. Bunu söyleyemezsiniz. Kulübü kötü yönetirken hiç söyleyemezsin. İyi yönet. Arda'yasahipçık. Medya önünde değil de kendi yakın olduğungazeteiçinde değil. Hakikatensağlamarkasında dur. O zaman ben diyeyim ki helal olsun. BenimGalatasarayımafaydasıolan biroyuncuyadestek oluyor diyeyim. Destek öyle alenen olmaz. Gizli olur. Senin yaptığın nedir? Suçlu göstermektir."

"YÖNETİM ARDA ÜZERİNDEN POLİTİKA ÜRETİP KENDİNİ KURTARIYOR"

Galatasaray Kulubü Yönetimi'nin kaptan Arda Turan üzerinden politika yaparak kendisini kurtardığını dile getiren eskifutbolcu, "Arda çok önemli biroyuncuonun yükünü hafifletecek birkaçoyuncukoyamazsan Arda'nın ne önemi var ki. Adam dikersin başına ötekilerini Arda yapsın der. Bir de senin yöneticiler bu idol biroyuncu, popüler biroyuncu, onun üzerinden bir politika üretip kendini kurtarmaya çalışınca,şampiyonluktagider her şey gider. Bu anlamda yönetim hatası var diyorum. İnsan yönetilmiyor. Kulüp yönetilir. Biroyuncualırsın, takım kurarsın. İnsan yönetmek ona çeşitli şeyler söyleyebilmek. Lincoln bazı deplasmanlaragelmekistemiyordu. Gelmeyişinde motive edersin. Geliyorsun değil midersin. Bak biz burada emek çekiyoruzdersin,oynarşampiyonolursun. Örneğin atıyorum buoranı7 bin kişiye karşı 20 bin kişi geliyor. Biz kurtuluş savaşını böylekazandık. Neden? Çünkü bu motivasyon işiydi." şeklindekonuştu.

Hakan Şükür, geçtiğimiz yıl bazımaçlardansonrabüyükeleştirilere maruz kalan Arda Turan'da dasahipçıkarak, "Bazıları diyorki Arda'ya psikolog lazım asıl bence Arda'ya değil de yöneticilere psikolog gerekiyor. Şimdi birgençoyuncudüşününfutbolcularapsikolog tutulsun diyoruz. Mentor tutulsun diyoruz. Ama kime psikolog ve mentor lazım. Yöneticiler herşeyi ben biliyorum edasındahareketediyorlar. Düşünün Arda protesto edildiğimaçtasakatlığı nedeniyleoynamamış. Bana göre bazı kişiler bunu bilerek yaptırdılar." ifadelerinikullandı.

"RİJKAARDFENERBAHÇEMAÇLARININÖNEMİNİ BİLMİYOR"

Hakan Şükür, Frank Rijkaard'ınFenerbahçeileoynananmaçlarınönemini bilmediğini ilerisürerek, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Rijkaardyenisezon öncesiAlmanya'daFenerbahçeileoynanankarşılaşmayı hazırlıkmaçıolarak bakıyor çünkü Avrupalıkafasıvar. Tamam hazırlıkmaçıama sonrasında bunu ona anlatacak kim tabiki yönetici olacak. Eğer orda ben veya Hasan Şaş olsak müdahale ederdik ve hocam bu hazırlıkmaçıolsa da en iyi kadromuzla çıkmamız lazım.Yenilirsektebu kadroylayenilelimderdik. AmaFenerbahçemaçınagençoyuncularlaçıkınca buoyuncularzor durumda kaldı. Gerets ile bizdegençoyuncularlasahayaçıktığımızda 4-0yenilmiştik. Biz o zamanda Gerets'e bunu söyledik ama dinletememiştik."

"GUTİOYNADIĞIMEVKİ İTİBARIYLA GEREKSİZ BİRTRANSFER"

Hakan,Beşiktaş'ın kadrosuna dahil ettiği İspanyolfutbolcuGuti'nin gereksiz bir tranfser olduğunu söyledi. Hakan Şükür, Guti içinde şunları söyledi:

"Guti çok önemli biroyuncuonu söyleyebilirim. Çok önemli bir katkı sağlayacaktır.Beşiktaş'ın kadrosuna baktığımızda gereksiz birtransferolduğunu düşünüyorum. Delgado,Tabata gibi aynı tipoyuncularolduğu için maddi bir zarar olduğunu düşünüyorum. Gereksiz değil aslında ama ben maddi açıdan bakıyorum. Gerek önemli biroyuncudabu zararları kimsekonuşmadığıiçin biz sadece vitrin tarafına bakıyoruz.Beşiktaş'ın hocası bence biravantajgibi gözüküyor. Schusterİspanyadaçalışmış, İspanyolca'yı bilen çokoyuncularıvar. Nihat'ta buna dahil bir çıkış arayacak."

"GUİZABÜYÜKTAKMINSİSTEMİNEUYMUYOR"

Fenerbahçe'nin sorunlufutbolcusuGuiza'yı da eleştiren Hakan Şükür, "Guiza, bana görebüyüktakımınoyuncusudeğil. Çok gol atacak defans arkası koşu yapacak biroyuncudeğil." diyekonuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Kaldırımda beklediği sırada bacağından vuruldu
  • Gürbüzoğulları sektöre yön veriyor
  • Konya'da bir şahıs polisten kaçarken kalp krizi geçirdi
  • Konya'da trafik kazası: 2 yaralı
  • “Konut almakta acele edin”

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA