• Konya19 °C

Lokman Koyuncuoğlu

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Hakan! Hadi bir ses ver Gazze'den

31 Mayıs 2010 15:12

    Pazartesi sabahının ilk saatlerinde Filistin’e insani yardım götüren “Mavi Marmara” gemisine İsrail tarafından hain bir saldırı yapıldı. Bütün dünya dün bu işgale öfkeyle tepkisini gösterdi.
    İsrail’in zulmü alışıldık bir durum, işgali de. Ancak bu gemi saldırısını doğrusu beklemiyorduk. Zira Dünya kamuoyunun gözü önünde böyle bir işe girişmez diyorduk. Gözü o kadar dönmüş ki, artık sözünde, insanlığında bittiği yerdeyiz.

Gazze’ye insani yardım götürmek ve oradaki kardeşleriyle kucaklaşmak dışında bir amacı olmayan 600 cesur insanın bu fedakar yolculuğunu tam bir zulme dönüştürdü İsrail.

 Evet neredeyse 3 yıldır baskı altında, açık bir hapishanede, aç susuz yaşayan, her türlü baskıya maruz kalıp, ateş altında yaşamak zorunda kalan Gazze’li kardeşlerine bir nebze moral vermekti tek amaçları.

Birde hepimize insanlık dersi vereceklerdi. Aslında çok büyük bir insanlık dersi verdiler şimdiden tüm dünyaya. Yaptıklarıyla ve cesaretleriyle çoktan verdiler o dersi, tüm insanlık vicdanına.

İsrail’in terörü bir devlet politikası haline getiren davranışı ise, bir kez daha gün yüzüne çıktı. Hem de öyle bir zamanda gerçekleşti ki bu, tüm dünya izledi olup biteni. Gizlenecek bir şey kalmadı.

Masum insanlara saldırmayı, öldürmeyi, uyduruk gerekçelerle tekrar herkese yutturmaya çalışıyor İsrail. Bu kez bunu becerecek bir enformasyona sahip değil. Her ne kadar dün bazı girişimler yapmış olsa da İsrail’e inanacak kimse yok artık.

Çünkü gemilerde farklı dinler ve 50 farklı ülkeden insanlar var. Üstelik uluslararası sularda işgal ettiği gemi, Türk bandıralı. Ortadoğu’nun şımarık devleti, bu kez kesinlikle baltayı taşa vurdu ve bedelini mutlaka ödeyecektir. İsrail bu politikalarıyla nasıl bir devlet terörü işlediğini bir kez daha gösterdi.

Mavi Marmara Gemisinde hemen hepimizin mutlaka bir tanıdığı vardır. 50 kadar basın mensubu bu gemideydi. Sürekli canlı yayınla, Akdeniz sularında olup biten her şeyi dünyaya aktaran arkadaşlarımız vardı. Gerçekten çok iyi işler yaptılar. Gazze meselesini bir bölgenin, bir ülkenin meselesi olmaktan çıkarıp, tüm dünyanın meselesi haline getirdiler.

O gemide Konya’dan da 14 arkadaşımızda bulunuyor Bunlardan ikisi gazeteci Mustafa Tatlısu ve Bilal Çalıkuşu.

Yeni Şafak’ta Filistin ve tüm Dünya Müslümanları ile ilgili yazıları olan gazeteci arkadaşımız Hakan Albayrak’ta o gemideydi.

Şimdi Hakan’a sesleniyorum. Hakan bir ses ver bize lütfen.

Hep İsrail’in yaptığı zulümden, katliamdan, bahsederdin ya. En son dün gemiden geçtiğin yazında “Müdahaleye elimizden geldiğince direneceğiz ve olur da korsanların eline düşersek birbirimizi muhakkak kollayacağız, içimizden bir tek kişiyi bile feda etmeyeceğiz inşaallah.” Diyerek korsan İsrail’in tavrına karşı neler yapacağınızı dünden söylemiştin.

Şimdi tüm Türkiye, sizden bir haber bekliyor. Nasıl bir zulme uğradınız.Neler yaşadınız?

Hadi Hakan bir ses ver dostum. Senin, moralimizi yükseltecek o tek bir cümleni duymak istiyoruz.

Hani Gazze’ye yardım için demiştin ya “Hayırlısı olsun. Duayla, niyazla, aşkla, şevkle, ileri!” Bunlardan hiç geri dönmedik.

Hakan hadi bir ses ver Gazze’den…

 

Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'da borç kavgasında tabancayla öldürüldü! 3 kişi gözaltında
  • Konya’daki bu meslek lisesi, Türkiye’de parmakla gösteriliyor
  • Konyalı genç kendini denemek için girdiği YKS'de birinci oldu!
  • Meram’da Köyceğiz Caddesi yenilendi
  • Konya ovasında kuraklık tehlikesi! Buğday rekoltesinde büyük düşüş
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA