• Konya23 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Hadim ve Derebucak’ta 4 mahalle sağlıklı suya kavuştu
21 Aralık 2015 Pazartesi 11:06

Hadim ve Derebucak’ta 4 mahalle sağlıklı suya kavuştu

Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, Hadim ve Derebucak’ta içme suyu sağlıksız ve yetersiz olan 4 yerleşim biriminde sondaj kuyuları açarak sağlıklı, yeterli ve sürekli içme suyu sağladı.

Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, su temin çalışmaları kapsamında Hadim ve Derebucak ilçelerine bağlı mahallelerde sondaj kuyuları açtı.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Yeni Büyükşehir Yasası ile merkeze bağlanan mahallelerde içme ve kullanma su temini çalışmaları kapsamında su azlığı ve sağlıksız su problemi yaşayan yerleşim yerlerinin su ihtiyaçlarını karşıladıklarını söyledi. İçme suyu yetersiz olan Hadim ilçesi Kalınağıl ve Yağcı mahallelerinde yeterli ve sürekli içme suyu temini için mevcut sondaj kuyusunun yanına 1’er adet sondaj kuyusu daha açıldığını kaydeden Başkan Akyürek, Kalınağıl’da 100 metre sondajla 2 litre/saniye, Yağcı’da ise 63 metre sondajla 35 litre/saniye debili su temin edildiğini belirtti.

Derebucak ilçesi Gencek Mahallesi’nde sağlıklı, kesintisiz ve yeterli su temini maksadıyla 126 metre derinliğinde 1 adet sondaj kuyusu açıldığını belirten Başkan Akyürek, temin edilen 3 litre/saniye debili suyun şebekeye aktarıldığını dile getirdi.

Başkan Akyürek, ayrıca içme suyu yetersiz olan Derebucak ilçesi Zekeriya Mahallesi’ne de yeterli ve sürekli içme suyu temini için mevcut sondaj kuyusunun yanına 1 adet 120 metre derinliğinde sondaj kuyusu açıldığını, temin edilen 8 litre/saniye suyun mevcut gömme depoya terfi edilerek, depodan şebeke ile dağıtımı yapılacağını da sözlerine ekledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • İmar affından sonra mimar ve mühendisler de af istiyor
  • Kavuş ve meclis üyeleri belediyenin tesislerini gezdi
  • Altay, gençlik kampında öğrencilerle buluştu
  • Seydişehir'de karpuz hasatına başlandı
  • NEÜ KONDİL öğrencileri mezuniyet heyecanı yaşadı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA