• Konya7 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Güzellik salonlarına sıkı denetim
25 Ağustos 2010 Çarşamba 13:22

Güzellik salonlarına sıkı denetim

Selçuklu Belediyesi, ilçede yer alan tüm güzellik salonlarını denetledi.
Yönetmelikte işyeri açmak için aranacak genel şartlara yeni kriterler getirilirken, güzellik salonlarının yeni getirilen kriterlere uymadığı takdirde bir yıl içinde işyeri açma ve çalışma ruhsatlarının iptal edilebileceği belirtildi.
 
Selçuklu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ile Ruhsat ve Denetim Müdürlüğünün birlikte yaptıkları denetim kapsamında ilçe genelinde bütün güzellik salonları denetlendi. Yönetmelikte yapılan değişiklikler konusunda firma sahiplerine bilgi verildi, güzellik salonlarının ruhsatları ve hijyen açısından kullanılan cihazları incelendi. Denetimlerde işletme ruhsatı olmayan güzellik salonlarına kanuni işlem yapılırken, IP Lazer cihazlarının kullanımının yasak olduğu konusunda da işletme sahipleri uyarıldı.
 
Selçuklu Belediyesinden konuyla ilgili yapılan açıklamada, Güzellik salonlarında, kullanılan makine veya ürün ile ilgili kanıtlanmış etkilerinin dışında etki vadeden, tüketiciyi yanıltıcı reklam faaliyetinde bulunulmayacak. Giriş ve salon dahil bütün duvarları yağlı boya veya benzeri maddeler ile boyanmış veya kaplanmış olacak. Kişilerin kullanımına uygun şekilde döşenmiş, kişinin karşılandığı ve yapılacak uygulama ve işlemlere kadar beklediği, içerisinde sekretarya bölümünün yer aldığı en az 15 m² büyüklüğünde bir bekleme salonu; kişilerin kullanım alanlarından izole edilmiş ve atıklar için kapalı bir konteynır veya kabinin bulunduğu bir atık toplama birimi; uygulanacak işlemlerde kullanılan malzemelerin sterilizasyonunu sağlamak için kimyasal dezenfektanlar veya ısılı sterilizatörler veya UV sterilizatörlerin bulunduğu bir sterilizasyon birimi bulunacaktır. Bu şartları yerine getirmeyen güzellik salonlarının işyeri açma ve çalışma ruhsatları iptal edileceği yönündeki geçici madde de yönetmeliğe girdi.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Kiraz üreticileri "don" nöbetinde
  • Konya'da üniversite öğrencilerinden örnek davranış
  • Konya'daki feci kazadan kötü haber! Yaralı kadın hayatını kaybetti
  • Beyşehir'de yurtta kalan öğrencilere doğa gezisi
  • "Tarihi dizilerin ürünlerimize faydası çok"

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA