• Konya17 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Güventaş Koleji bronz madalya aldı
10 Mayıs 2012 Perşembe 10:13

Güventaş Koleji bronz madalya aldı

Fatih Üniversitesi tarafından Milli Eğitim Bakanlığının katkılarıyla düzenlenen 4.Ulusal Sosyal Bilimler Olimpiyatı (USOBO)na katılan Merve Güventaş Lisesi, metin analizi kategorisinde üçüncülüğü...
Fatih Üniversitesi tarafından Milli Eğitim Bakanlığı’nın katkılarıyla düzenlenen 4.Ulusal Sosyal Bilimler Olimpiyatı (USOBO)’na katılan Merve Güventaş Lisesi, metin analizi kategorisinde üçüncülüğü elde ederken, bronz madalya kazandı.

USOBO Ülkemizde ve Dünyada karşı karşıya kalınan, sosyal, ekonomik ve kültürel sorunların çözümünde sosyal bilimler alanında etkili olabilecek bireyler yetiştirmeyi hedefliyor. Öğrencilerin sosyal sorunlar üzerinde düşünmesini ve beyin fırtınası yapmalarını sağlamak, onları iyi birer entelektüel olma yolunda hazırlamak ve sosyal bilimleri ön plana çıkarmak amacıyla Fatih Üniversitesi tarafından düzenlenen 4.ulusal sosyal bilimler Olimpiyatı (USOBO) bu yıl da yoğun bir ilgiyle gerçekleşti. Forum, Metin Analizi ve Proje kategorilerinde yarışmaya coğrafya alanında hazırladığı “Dünyadaki Su Sorunu” konulu projesiyle katılan Merve Güventaş Anadolu Lisesi öğrencisi Zeynep Kübra Poyraz akademisyenlerden oluşan jürinin yaptığı değerlendirme sonucu bronz madalya aldı. Zeynep Kübra Poyraz yarışma sonrası yaptığı açıklamada “Dünyada su sorunu yaşayan ülkeler arasında yaşanan problemler günümüzde daha da artmıştır. Su sorunundan kaynaklanan problemlerin ülkeler arası bir savaşa veya çatışmaya dönüşmemesi adına çareler ve çözümler sunulmuştur. Projemizde suyun bir çatışma sebebi değil barışa vesile olabilmesi için yapılması gerekenler ve çözüm önerileri enine boyuna ele alınmıştır.  Çalışmalarımda her zaman desteklerini esirgemeyen öğretmenlerime okul idaresine ve çalışmalarımda her zaman yanımda olan aileme teşekkür ederim” dedi.

Proje koordinatörü coğrafya öğretmeni Yusuf Toplama “Öğrencilerimizin sosyal problemlere çözüm adına lise yıllarında proje üretmeleri geleceğimiz adına umut verici tablodur. Bu çalışmalarından dolayı öğrencimizi tebrik ediyorum” dedi.
Okul müdürü Ahmet Demirbaş ise ”Okul olarak Dünyadaki sosyal problemlerin çözümüne katkıda bulunan ve bu problemleri sorgulayan bireylerin yetişmesi bizim için gurur kaynağıdır.  Önümüzdeki yıllarda da bu tür çalışmalarımızı artırarak devam ettirmeyi düşünüyoruz. Öğrencimizi ve danışman öğretmenimizi bu başarılarından dolayı tebrik ediyorum.” şeklinde konuştu.
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA