• Konya18 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Gündem paralel yapı
01 Mayıs 2014 Perşembe 07:41

Gündem paralel yapı

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül başkanlığında toplanan Milli Güvenlik Kurulu (MGK) dün paralel yapı ana gündemiyle toplandı. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül başkanlığındaki toplantı 6 saat sürdü. Toplantıda 'paralel yapı' ile ilgili hazırlanan dosyanın kurul üyelerine sunulduğu kaydedildi. Gülen'in iadesi için hazırlanan kapsamlı bir çalışma da yine Kurul üyelerinin bilgisine sunuldu. Toplantının ardından yayınlanan bildiride de pararel yapı ile mücadelede kararlılık vurgusu yapıldı.

Halkın huzurunu ve ülkenin güvenliğini ilgilendiren hususların ayrıntılı olarak görüşüldüğü ifade edilen bildiride, 'Ulusal güvenliğimizi tehdit eden yapılanmalar ve bunlara yönelik olarak alınan tedbirler değerlendirilmiştir' ifadesine yer verildi.

TEDBİRLER ELE ALINDI

Bildiride, Suriye'deki çatışma ortamının ulusal güvenlik başta olmak üzere bölgesel barış ve istikrara yönelik oluşturduğu tehdidin kapsamlı olarak değerlendirildiği kaydedilerek Türkiye'de misafir edilen Suriyelilerin ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla yürütülen çalışmaların da gözden geçirildiği belirtildi. Ortadoğu'daki diğer gelişmelerin de toplantıda ele alındığı ifade edilen bildiride şunlar kaydedildi: İsrail ile Filistin arasında yürütülen barış müzakerelerinde gelinen aşama değerlendirilmiş, bölgede kalıcı ve yaşayabilir bir barış için elzem olan Filistinliler arası birliğin sağlanması doğrultusunda Fetih ve Hamas arasında varılan mutabakattan duyulan memnuniyet vurgulanmıştır. Mısır'da son zamanlarda yaşanan olaylar gözden geçirilerek özellikle kitlesel idam kararları hakkında duyulan kaygı ifade edilmiş ve bu kararların dost ve kardeş Mısır halkının geleceği bakımından düzeltileceği yönündeki beklenti dile getirilmiştir.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Ankara Yolu’nda zincirleme kaza!
  • En yüksek viyadük inşaatına yolcu ilgisi
  • Cinayet sanığı kuzen: Tüfek yere düşüp ateş aldı
  • Beyşehir’de ay yıldızlı kavşaklar dönemi
  • AK Parti Milletvekili Recep Konuk Beyşehir'de

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA