• Konya2 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Güncel hibe duyurularının yeni adresi
22 Şubat 2010 Pazartesi 15:13

Güncel hibe duyurularının yeni adresi

Mevlana Kalkınma Ajansı, Avrupa Birliği başta olmak üzere çeşitli kurum ve kuruluşların Türkiye çapında başlattıkları hibe programı duyurularını kurumsal web sitesinde yayınlıyor.
Mevlana Kalkınma Ajansı, Avrupa Birliği başta olmak üzere çeşitli kurum ve kuruluşların Türkiye çapında başlattıkları hibe programı duyurularını kurumsal web sitesi www.mevka.org.tr adresinde yayınlıyor.
Mevlana Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Ahmet Akman, MEVKA’nın kuruluş yönetmelikleri çerçevesinde bir çatı organizasyon olduğunu belirterek, “ Konya ve Karaman’da sanayi işletmelerinin, KOBİ’lerin ve STK’ların sosyal ve ekonomik gelişmesine katkı sağlamak ve her türlü bilgi paylaşımında bulunmak amacıyla başta AB hibe çağrıları olmak üzere diğer kurumların 2010 yılı içerisinde, başvuru yapılabilecek tüm hibe çağrıları ve ayrıntıları,  www.mevka.org.tr adresinde yayınlanmaktadır.” dedi.
 Akman, Konya ve Karaman’ın 2004-2007 yılları arasında yürütülen AB Bölgesel Programlarında en çok proje üreten ve en çok destek alan şehirler olduğunu hatırlatarak,  bölgemizde bu konuda önemli bir tecrübenin oluştuğunu ifade etti. Hibe çağrıları içerisinde KOBİ’lere ve STK’lara yönelik bir çok başlığın olduğuna dikkat çeken Akman, Konya ve Karaman için proje üreterek bu hibelerden yararlanma çağrısında bulundu.
 Hibe çağrıları arasında  mali büyüklüğü 20 Milyon Avro ya kadar varan toplam 25 hibe programı bulunuyor. Ayrıntılarına www.mevka.org.tr adresinde ulaşılabilen Hibe Programlarından bazıları: AB  7. Çerçeve Programı kapsamında yürütülen, Nanobilimler, Nanoteknolojiler, Malzemeler ve Yeni Üretim Teknolojileri (NMP) 2010 Yılı Çağrısı:  Toplam destek bütçesi 20 Milyon Avro olan bu programda  Nanoteknolojiler ve  yeni üretim modelleri ve strateji geliştirme ve doğrulama ile ilgili konularda özellikle KOBİ’lerin katılımının arandığı , AB ortaklı Ar-Ge projeleri  desteklenecektir.
 Avrupa Kültür Programı Çok yıllı işbirliği Projeleri:  Program, kültürün tüm dallarındaki proje, organizasyon, tanıtım ve araştırma faaliyetlerini desteklemektedir.
 Sivil toplum Diyaloğu Balıkçılık ve Tarım Hibe Programı:  Toplam Bütçesi 2 milyon Avro olan programın amacı Balıkçılık, tarım, gıda güvenliği, veterinerlik ve bitki sağlığı sektörlerinde Türkiye ve AB Üye Ülkelerindeki sivil toplumlar arasında uzun vadeli işbirliği ve ortaklıklar oluşturmak.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Kiraz üreticileri "don" nöbetinde
  • Konya'da üniversite öğrencilerinden örnek davranış
  • Konya'daki feci kazadan kötü haber! Yaralı kadın hayatını kaybetti
  • Seydişehir'de "sulama sezonu" açıldı
  • Beyşehir'de yurtta kalan öğrencilere doğa gezisi

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA