• Konya19 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Günaydın, Seydişehiri ziyaret etti
15 Haziran 2012 Cuma 11:58

Günaydın, Seydişehir'i ziyaret etti

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Genel başkan yardımcısı Gökhan Günaydın, Konyanın Seydişehir ilçesindeki beldelerin belediye başkanlarını ziyaret ederek, belediyelerin sorunlarını dinledi.

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Genel başkan yardımcısı Gökhan Günaydın, Konya’nın Seydişehir ilçesindeki beldelerin belediye başkanlarını ziyaret ederek, belediyelerin sorunlarını dinledi. Beldelerdeki vatandaşlardan belediyelerine sahip çıkmasını istedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökhan Günaydın, Seydişehir ilçesinde Akçalar, Bostandere, Taraşçı belde belediye başkanlarını ziyaret ederek, belediyelerinin sorunları hakkında bilgi aldı. Seydişehir Kaymakamı Kemal İnan’ı ve belediye başkanı Abdulkadir
 
Çat’ı makamında ziyaret etti.

Beldelerde halka hitap eden CHP Genel Başkan yardımcısı Gökhan Günaydın, AK Parti hükümetinin belediyeleri kapatma kararının yanlış olduğunu, belde belediyelerinin kapatılmasını beldede yaşayanların karar vermesi gerektiğini belirterek, “Ankara’dan belediyeleri kapatıyorum diyerek bu iş bitmez. Kapatılacak olan belde belediyelerinin hizmetlerini kim yürütecek, Konya geniş bir hinterlanda sahip bir uçtan bir uca 400 kilometredir. Seydişehir’in bir beldesinde aksayan belediye hizmetini Konya Büyükşehir belediyesi nasıl çözecektir. Beldelerde yaşayan halkımız kendi belediyelerinde her türlü probleminin çözümünü bulabilir. Belediye başkanına ulaşabilir. Ama belediyeler kapandığında kaç kişi büyükşehir belediye başkanına ulaşabilecektir. Onun için herkes yaşadığı beldedeki belediyesine sahip çıkmalıdır” dedi.
Belediyelerin Kapatılma Kararını Halk Vermelidir

Belediyelerin kapatılması ile ilgili tasarının TBMM’sine gelmesi halinde gerekli mücadeleyi vereceklerini vurgulayan Gökhan Günaydın, “Belde belediyelerimizin kapatılmasıyla ilgili tasarı meclise geldiğinde halkın iradesi ve isteğiyle hareket edeceğiz. Belediyelerimizin kapatılmasının karşısında olacağız. Bu belediyelerin hangi partiden olup olması önemli değil, gereken tavrı ortaya koyacağız. Belediyeleri kapatırken orada yaşayan halka soruyor musunuz? Akçalarda, Bostandere’e ve Taraşçı’da halk ne diyor. Oralarda bir sandık koyarsınız belde halkı belediyenin kapatılıp kapatılmasına kendi oyuyla karar verir. Ankara’dan kapatıyorum demekle olmaz. Bu demokrasiye, yerel yönetimlerin güçlendirilmesine ve hukuka aykırıdır. CHP olarak AK Parti hükümetinin bu tasarısının karşısında olup, her türlü mücadelesini sürdüreceğiz” şeklinde konuştu.    
Kürsülerden Her Konuşulana İtibar Etmeyin

CHP Seydişehir ilçe teşkilatının belediye salonunda düzenlediği konferans da konuşan CHP Genel Başkan yardımcısı Gökhan Günaydın, küskülerden konuşulanlara itibar edilmemesi gerektiğini ifade ederek, “Sizlere gelip Türkiye’nin durumunun iyi olduğunu söyleyenlere inanmayın. Kürsüden konuşulanlara itibar etmeyiniz. Lütfen bir araştırın. Ekonomimiz iyi durumda değildir. Türkiye yatırım bütçesinin yedi katı kadar dış ticaret açığı vermiştir. 2011 yılını 104 milyar dolar dış ticaret açığı ile kapattı.  Bunların nedenleri ise tarımdan, üretimden ve sanayiden kopuyor olmamızdır. Sanayi ve yatırım malı üretemez duruma gelmişiz. Asya’ya mahkûm olmuş durumdayız. Tarımda dünyada kendine yeten 7 ülkeden birisi idik. Şimdi değiliz. Şimdi buğday ithal ediyoruz. Çiftçinin ve üreticinin girdilere yüksekse buğday para etmiyorsa o zamanda buğday üretiminden çiftçilerimiz vazgeçer. Ak Parti hükümeti hani çiftçinin yanında idi, onu her türlü destekliyordu. Hasat dönemine girmemize rağmen hala taban fiyatı açıklanmadı. Artık 25 milyon dönümlük bir arazide çiftçilerimiz üretim yapmıyor. Yani 8 ile bedel bir arazi. Ekip biçen zarar ederse ne olur? Tarım biter. Gelinen noktada tarımsal ürünlerin çoğunluğunu ithal eder hale geldik.  Ekonomi uçuyor kaçıyorlar diyorlar. Sakın inanmayın. Sizi kandırıyorlar.  Türkiye’ye dışarıdan giren sıcak para var. Yabancı fonlar giriyor. Çünkü dolar bazında 4 dolar faiz veriliyor. Hiç kimsenin sabahleyin evinden çıkarken vicdanını evinde bırakmaya hakkı yoktur. Yargıda dengeyi bozarsanız içinden çıkılmaz bir hal alır. Bugün yargının düştüğü durum olur. Biz CHP olarak haksızlığa uğrayanın ve mazlum duruma düşenin yanında olduk. Olmaya da devam edeceğiz” dedi.     

Daha sonra CHP Genel Başkan yardımcısı Gökhan Günaydın, beraberinde CHP Konya il başkanı Cumhur Koyuncu, il yönetim kurulu üyeleri, CHP Seydişehir ilçe başkanı ve yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Konya gençlik kolları üyeleriyle Seydişehir Ticaret Odası, Esnaf ve Sanatkârlar Odası, Şoförler Odası, Ziraat Odası başkanlarını ziyaret ederek, sorunlarını dinledi. Kisecik, Ortakaraören, ve Akisse beldelerini de ziyaret etti.          

 

 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'da parasız kalınca tornavida ve eldiven alıp, hırsızlığa başlamış
  • Konya’da Bedesten bölgesi tarihi yeraltı katlı otopark ile nefes aldı
  • Konya'da soyguncuyu etkisiz hala getiren çalışanını maaşla ödüllendirdi
  • Tek isteği, kızını elinden tutup okula götürmek
  • Konya nüfusunun 3'te 1'ini çocuk nüfus oluşturuyor

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA