• Konya14 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Gün ışığı
18 Aralık 2010 Cumartesi 09:30

Gün ışığı

Yeni güne merhaba derken...
Günün Ayeti

-Senin Rabbin, evet O'dur kendi yolundan kimin saptığını en iyi bilen. Ve O'dur kimin doğruya ve güzele kılavuzlandığını en iyi bilen.
Kalem 7

Günün Hadisi

-Ebu Ümame (r.a)'den: Rasulullah (s.a.v)'e biri abid diğeri alim iki kişiden bahsedildi ve bunun üzerine Rasulullah (s.a.v): Alimin abide üstünlüğü, benim, sizden en basitinize olan üstünlüğüm gibidir. buyurdu. Sonra Rasulullah (s.a.v) şöyle buyurdular: Allah, melekleri, göklerin ve yerlerin halkı, hatta yuvalarındaki karıncalar ve hatta balıklar, insanlara hayır (faydalı şey) öğreten kişiye dua ederler.
Tirmizi

Günün Duası

-Allah'ım bizleri senin kulluğundan alıkoyacak her şeyden uzak tut.Dua ve teslimiyeti nasip et.Amin.

Günün Sözü
 
-Bir kimseyi tanımak istiyorsan, düşüp kalktığı arkadaşlarına bak.
Hz. Mevlana

Günün Esma-i Hüsnası

-EL MUĞNİ:İstediğini zengin eden.Allah Teâlâ dilediğini zengin eder, ömür boyunca zengin olarak yaşatır. Dilediğini de ömür boyunca fakirlik içinde bırakır. Bâzı kullarını zenginken fakir, bazılarını da fakirken zengin yapar. "Kıyamet günü fakirlik ve zenginlik tartılmayacak; fakirliğe ne ölçüde sabredildiği, zenginliğe de ne ölçüde şükredilmiş olduğu hesab edilecek.Mesele, çok fakir veya çok zengin olmak değil, çok sabretmek veya çok şükretmektir."

Şifalı Bitkiler

-ZENCEFİL:İştah açıcıdır, ishali keser, kusmayı önler. Hazımsızlığı, barsak gazlarını, karın ağrısını, karaciğer tıkanıklılığını, karaciğer rahatsızlıklarını , mide üşütmelerini, ağrıyı, sızıyı ve unutkanlığı giderir.Bronşite iyi gelir. Soğuk algınlığını, bedeni ve zihni zafiyeti giderir.Zencefil yağının da hazmı kolaylaştırıcı ve gaz söktürücü etkisi vardır.Diş ağrısını geçirir.
Kaynatılarak içilir veya sürme olarak göze çekilirse gözün görme gücünü arttırır.
Zencefil, havlıcan, şam fıstığı, bal yeteri kadar alınarak macun yapılır ve birer ceviz büyüklüğünde günde üç defa yutulursa bel, bacak ağrıları ve romatizmaya iyi gelir. Fıstıkla beraber yenilirse benzer etkiyi gösterir.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA