• Konya17 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Gün ışığı
18 Kasım 2010 Perşembe 06:25

Gün ışığı

Tüm islam aleminin mübarek kurban bayramını tebrik ederim.
Günün Ayeti

-O Halde, Rabbin için namaz kıl, kurban kes.
Kevser 2

Günün Hadisi

-Kim, kendisine yapılan bir iyliğe karşı, bunu yapana;'Hz. Allah sana hayırlı mukafat versin.' derse teşekkürü en mükemmel şekilde yapmış olur.
Tirmizi

Günün Duası

-Nefret olan yere sevgi,Yaralanma olan yere affedicilik,
Ümitsizlik olan yere ümit,Karanlık olan yere aydınlık,
Üzüntü olan yere sevinç götürmeyi bize lütfet ya Rabbi.Amin.

Günün Sözü


-Mezarlıktakilerin pişman oldukları şeyler için dünyadakiler birbirini kırıp geçiriyor.
İmam-ı Gazali.

Günün Esma-i Hüsnası

-EL KAYYUM:Yarattıklarının işini çeviren her işleneni bilen,evveli olmayan.

Günün Sahabisi

-HZ.HACCAC İBN İLAT:Haccac İbni Ilât radıyallahu anh, servet sahibi, zekî ve siyasî bir tüccar.İslâm’la şereflendikten sonra alacaklarını tahsil etme konusunda siyâsî dehâsını kullanan ve Resulûllah sallallahu aleyhi ve sellem efendimizden özel izin alarak Mekke’li müşrikleri kendine hizmet ettiren bir yiğit.
O, Beni Süleym kabilesine mensuptur. Bu kabilenin topraklarında altın madenleri çıkardı. Bu madenlerin zekâtını vermek ilk defa ona nasip oldu. Onun İslâmiyeti kabûlü şöyle gerçekleşti:Haccac İbni Ilât, Süleymoğulları kabilesinden bir grub ile Mekke’ye gidiyordu. Gece olunca ıssız bir vadide konakladılar. Arkadaşları Haccac’ın nöbet tutmasını istediler. O da onların emniyeti için kabul etti. Kalktı, etrafı dolaşmağa başladı. Kendi kendine: “Ben ve arkadaşlarım sağ sâlim dönünceye kadar Allah’a sığınırız.” diyordu. Bir ara birinin şöyle dediğini işitti: “Ey cin ve insan toplulukları! Göklerin ve yerin çerçevesinden (köşe ve bucağından) çıkıp gitmeye gücünüz yetiyorsa haydi geçip gidiniz. Ancak büyük bir güçle çıkıp gidebilirsiniz.” (Rahman: 33)
Bu sözlerin âyet olduğunu bilmeyen Haccac onları ezberledi. Mekke’ye vardığında Kureyşlilerin ileri gelenlerinin katıldığı bir mecliste bulundu. Orada geceleyin başlarından geçen olayı anlattı. Ezberlediği âyeti onlara okudu. Bunun üzerine Kureyşliler ona: “Ey Ilât! Sen de sapıtmışsın. Muhammed de bu sözlerin kendine Allah tarafından vahyedildiğini söylüyor.” dediler. Ona pek değer vermediler. Haccac da: “Vallahi bu sözleri, hem ben hem de yanımdaki arkadaşlar birlikte duyduk.”
diyerek hadisenin ciddiyetini onlara duyurmaya çalıştı.
Haccac İbni Ilât’ın gönlünde bir ışık belirmişti. Bu olay ona çok tesir etmişti. Resûlullah (s.a.) Efendimizin nerede olduğunu sorup öğrendi. Onu görebilmek için vakit kaybetmeden yola çıktı. Medine-i Münevvere’ye geldiğinde İki Cihan Güneşi efendimizin Hayber’e gittiğini haber aldı. Yine orada eğlenmeden hemen Hayber’e doğru hareket etti. Hayber Gazvesi günlerinde Fahr-i Kâinat (s.a.) efendimize ulaştı. Kendisiyle görüştü ve müslüman oldu. Hayber fethine de katıldı.

Şifalı Bitkiler

-LAHANA:Bağışıklık sistemini kuvvetlendirir.Mikrop kırıcıdır.Kansere karşı koruyucu etkiye sahiptir.Vücudun direncini arttırır.Kansızlığı gidermede faydalıdır.Bağırsak ve mide yaralarına iyi gelir.Ses kısıklığını düzeltmede şifalıdır.Balgam söktürücü ve öksürük kesici özelliğe sahiptir.İştahı arttırır.İdrar söktürücü ve kabızlık gidericidir.Romatizma ve siyatik ağrılarını geçirir.Sarılık ve safra kesesi rahatsızlıklarına faydalıdır.Astım ve ülsere
iyi gelir.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'da parasız kalınca tornavida ve eldiven alıp, hırsızlığa başlamış
  • Konya'da soyguncuyu etkisiz hala getiren çalışanını maaşla ödüllendirdi
  • Konya’da Bedesten bölgesi tarihi yeraltı katlı otopark ile nefes aldı
  • Konya nüfusunun 3'te 1'ini çocuk nüfus oluşturuyor
  • Konya'da köylülere bedava at dağıttılar

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA