• Konya11 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Gün ışığı
25 Ekim 2010 Pazartesi 06:44

Gün ışığı

Günün sözünü okudunuz mu?
Günün Ayeti
 
-Kullarım, beni senden sorarlarsa, (bilsinler ki), gerçekten ben (onlara çok) yakınım. Bana dua edince, dua edenin duasına cevap veririm. O hâlde, doğru yolu bulmaları için benim davetime uysunlar, bana iman etsinler.Bakara 186

Günün Hadisi

-Enes (r.a) dan rivayetle Resulullah (sav) buyurdular ki: "Edebsizlik ve çirkin söz girdiği şeyi çirkinleştirir. Haya ise girdiği şeyi güzelleştirir."
 
Günün Duası

Rasulullah'tan bir dua
-"Rabbim bağışla ve merhamet et, Sen merhamet edenlerin en hayırlısısın." Müminun 118 
 
Günün sözü
 
-Ölümüm beni hayatımdan daha çok alakadar eder,çünkü hayatım zamana,ölümüm ise ebediyete aittir.(Bu dua Aleksandre Dumas'ın mezar taşında yazmaktadır.)
 
Tarihte Bugün
 
-Adolf Hitler ve Benito Mussolini, Roma-Berlin güç ekseni'ni oluşturdu.1936
-Başbakan İsmet İnönü istifa etti. Aynı gün Celal Bayar'ın kurduğu hükümet açıklandı.1937
-Hepatit virüsü bulundu.1984
-Microsoft, Windows XP işletim sistemini piyasaya sürdü.2001

Günün Esma-i Hüsnası
 
EL MUCİB:Kendine dua edip yalvaranların isteklerini işitip cevab veren, onları cevabsız bırakmayan.Burada bir hususu iyi bilmek gerekir.Cevab vermek ayrıdır, kabûl etmek ayrıdır. Âyet-i kerîmede, Allah tarafından her duaya cevab verileceği va'dedilmiştir. Fakat kabûl edileceği va'dedilmemiştir. Zira kabûl edip etmemek Cenâb-ı Hakk'ın hikmetine bağlıdır. Hikmeti iktiza ederse istenenin aynını, aynı zamanda kabûl eder. Dilerse istenenin daha iyisini verir. Dilerse o duâyı âhiret için kabûl eder, dünyada neticesi görülmez. Dilerse de kulun menfaatine uygun olmadığı için hiç kabûl etmez.

Günün Sahabisi

-İBRAHİM:Rasûl-i Ekremin en küçük çocuğu ve en küçük oğluydu Hicretin sekizinci senesi Medine'de doğdu İbn İshaka göre, Rasûl-i Ekremin İbrahimden başka bütün çocukları, Peygamberlikten önce doğmuşlardı İbrahim, Mısırlı Hazreti Mâriyeden dünyaya gelmiş, Hazreti Âişenin rivayetine göre, onyedi veya onsekiz aylıkken vefat etmişti
Rasûl-i Ekrem, İbrahimin doğumundan çok memnun olmuş, yedinci günü bir ziyafet vermiş, fukaraya sadaka dağıtmış, oğluna Hazreti İbrahimin adını takmıştı Çünkü:
Rasûl-i Ekremin Hazreti Hadîceden doğmuş olan erkek çocukları küçük yaşlarındayken ölmüşlerdi Diğer zevcelerinden de evlâdı olmamıştı
Ebû Rafiın zevcesi Selmâ, yeni doğan İbrahime sütannelik yapmıştı Bu-hârî, "Ümmü Seyf'in ibrahimi emzirdiğini bildirmektedir Rasûl-i Ekrem, sütanneye uğrar, İbrahimi görür, okşar ve öperdiİbrahim, Ümmü Seyfin evinde öldü Hazreti Peygamber, çocuğunun hastalığını duyunca, Avfoğlu Abdurrahmân ile onun yanına gitmiş, İbrahimin ölüm pençesinde kıvrandığını görünce, dayanamamış ağlamıştı Abdurrahmân:
- "Yâ Resûlallah! Ne yapıyorsunuz," deyince, Rasûl-i Ekrem:
- "Şefkat duygularım galeyana geldi " buyurmuştu
Rasûl-i Ekrem, oğlunun cenaze namazını kılmış, Abbâs oğlu Fadl, Zeyd oğlu Üsâme, Maz'un oğlu Osman, İbrahimi mezarına indirmişti.Beki' mezarlığına gömüldü.
 
Şifalı Bitkiler

-SARIMSAK:Yüksek tansiyonu düşürür. İştah açar. Solunum ve hazım sistemindeki mikropları öldürür. Grip, tifo ve difteri gibi salgın hastalıklar sırasında faydalıdır. Hazmı kolaylaştırır.Kabızlığı giderir. Bağırsak solucanlarının düşürülmesine yardımcı olur. Kanı temizler. Kalp adalelerini kuvvetlendirir.Böbreklerin normal çalışmasını sağlar. Karında ve bacaklarda toplanan suyun boşalmasında yardımcı olur. Romatizma ve mafsal iltihaplarında faydalıdır. Damar sertliğini önler. Ateşi düşürür. Arpacık ve basur memelerinde faydalıdır.
Zehirlenmelerde kullanılır. İdrar tutukluğunu giderir. Zehirli hayvan sokmasında da faydalıdır. Saçların uzamasına da yardımcı olur.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'da parasız kalınca tornavida ve eldiven alıp, hırsızlığa başlamış
  • Halisdemir davasında karar açıklandı
  • Konya'da soyguncuyu etkisiz hala getiren çalışanını maaşla ödüllendirdi
  • Konya nüfusunun 3'te 1'ini çocuk nüfus oluşturuyor
  • Konya'da köylülere bedava at dağıttılar

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA