• Konya20 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Gün ışığı
09 Ekim 2010 Cumartesi 08:04

Gün ışığı

Yeni güne merhaba derken...
Günün Ayeti
 
-Ey Ademoğulları, her mescid yanında ziynetlerinizi takının. Yiyin, için ve israf etmeyin. Çünkü O, israf edenleri sevmez. (7/31)

Günün Hadisi
 
-Alimin uykusu, cahilin ibadetinden daha hayırlıdır.”

Günün Duası
 
-Affeyle Ey dergahına uzatılan elleri boş çevirmeyen! Sultan beni benden iyi bilen, bana en yakın olan Merhametlilerin en merhametlisi YaradanımızUnutursam, affeyle
Sana çıkar tüm yollar bizleri yolundan ayırma Son nefesimizde iman nasip et Yarabbi.amin.Hz.Ömer (ra)
 
Günün Sözü
 
-Şikâyetçi olup ağladığım nice günler oldu. Zaman geldi ki, ağladığım günlere ağladım.Hz.Ebû Bekir (ra)
 
Tarihte Bugün
 
-Belgrad yeniden Osmanlı egemenliğine girdi.1960
-İngiltere, Çin, ABD ve Sovyetler Birliği, ''Birleşmiş Milletler''in kurulacağını açıkladılar.1944
-Uganda cumhuriyeti kuruldu.1962
-İngiltere'de demiryollarında tütün mamulleri kullanımı tamamen yasaklandı.2005

Günün Esma-i Hüsnası
 
-EL LATİF:En ince işlerin bütün inceliklerini bilen, nasıl yapıldığına nüfuz edilemeyen en ince şeyleri yapan; İnce ve sezilmez yollardan kullarına çeşitli faydalar ulaştıran... Allah Teâlâ Lâtîf'dir. En ince şeyleri bilir. Çünkü onları yaratan O'dur. Nasıl yapıldığı bilinmeyen, gizli olan en ince şeyleri yapar.
 
Günün Sahabisi
 
-HZ.AİŞE:606 Mekke doğumlu, Hz. Ebubekir'in kızı ve Hz. Muhammed'in ikinci eşi. Tam adı Ayşe Binti Ebubekir'dir.Babasının yolundan giderek İslamiyet'i ilk kabul edenlerin arasında yer aldı.
Hz. Ayşe bazı görüşlere göre 6 yaşında nişanlandığı Hz. Muhammed ile Hicret'ten yedi yıl önce, 9 yaşında iken evlendirildi.Ancak kimi kaynaklar bu bilginin doğruluğunu reddeder ve Hz. Ayşe'nin evlendiğinde 18-19 yaşlarında olduğunu iddia eder.Hz. Ayşe evlendikten sonra birçok sefere katıldı. Tarihe Gerdanlık Olayı olarak geçen ve iki eşin arasının açılmasına yol açan yanlış anlama, bu seferlerden birinde meydana geldi.Hatta bu gerdanlık olayı sonrası,abdest alma imkanı bulamayanlara teyemmüm farz kılınmıştır.
Hz.Aişe sahabiler arasındaki bayanlardan en zeki olanı ve en bilgili olup Rasulullaha en çok benzeyenidir.

Şifalı Bitkiler

-EKİNEZYA:Ekinezya en yaygın iki viral hastalık olan soğuk algınlığı ve grip’ in önlenmesinde de büyük bir yardımcıdır. Soğuk algınlığının ilk belirtileri görüldüğünde veya öncesinde alınması etkisini daha da güçlendireblmektedir. Bitki, üst solunum yolları enfeksiyonları ve sinüzit için de tedavi edici bir ajan olarak dikkate alınabilir. Ekinezya (Koni Çiçeği), interferon üretimine de yardımcı olmaktadır. İnterferonlar günümüzde özellikle kanser tedavisinde dikkatleri yeniden üzerine çeken, glilko-protein yapısında bir madde olup; virüsle karşılaşan her türlü canlı tarafından hazırlanabilirler. İnterferonların en önemli etkileri, virüslerin çoğalmasını önleyebilmeleridir. Bu nedenle virüslerin yol açtığı grip, uçuk (herpes), deri ve ağızda kızarma, bademcik iltihabı ve genel olarak viral hastalıkların süresini kısaltma bakımından da interferonlar büyük bir öneme sahiptir. Bu nedenle Koni Çiçeği, burun akıntısı ve boğaz ağrısı gibi semptomların şiddetini ve bunlara neden olan rahatsızlığın süresini de kısaltabilir.Koni Çiçeği’ nin anti-bakteriyel özellikleri ise; yaraların iyileşme süresini hızlandırmakta ve yanık, böcek ısırıkları, irinli yara, sedef, akne (sivilce) ve egzema gibi cilt rahatsızlıklarında fayda sağlamaktadır
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'da parasız kalınca tornavida ve eldiven alıp, hırsızlığa başlamış
  • Konya’da Bedesten bölgesi tarihi yeraltı katlı otopark ile nefes aldı
  • Konya'da soyguncuyu etkisiz hala getiren çalışanını maaşla ödüllendirdi
  • Tek isteği, kızını elinden tutup okula götürmek
  • Konya nüfusunun 3'te 1'ini çocuk nüfus oluşturuyor

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA