• Konya13 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
“Gün birlik günüdür”
11 Eylül 2015 Cuma 14:25

“Gün birlik günüdür”

Ribat Eğitim Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Osman Tüzün, "Gün birlik ve beraberlik günüdür. İç ve dış düşmanlarımızın, isteklerini arzularını ve kötü emellerini fark etmemizin günüdür. Farkında olduktan sonra ise bu oyunları bozmak için, birbirimize kenet

Son günlerde artan Şehit haberleri toplumda infiale neden oluyor. İki gün arka arkaya iki hain saldırıda 31 Şehit haberinin gelmesi üzerine oluşan bu infiale karşılık sağ duyu çağrıları yoğunlaşıyor.
Konuyla ilgili Ribat Eğitim Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Osman Tüzün de yazılı bir açıklama yaparak, toplumumuzun birlik ve beraberliğini kimsenin bozmaya gücünün yetmeyeceğini söyledi.

Osman Tüzün'ün açıklaması şöyle:
"Bugün bir proje yürütülüyor, bu projeye göre, Kürt Türk kavgası çıkarılacak, ardından da Alevi Sünni çatışmaları çıkacak, Türkiye bütün kazanımlarını kaybedecek ve Türkiye'yi de Irak'a, Afganistan'a, Suriye'ye benzetecekler. Bu oyuna bu millet gelmez.
Âl-İ İmran Sûresi, 102 ve 103. ayetlerde Rabbimiz,
'Ey iman edenler! Allah’tan nasıl korkmak lâzımsa öylece korkun. Sakın siz Müslüman olmaktan başka bir sıfatla can vermeyin. Hepiniz topluca sımsıkı Allah’ın ipine sarılın, parçalanıp ayrılmayın. Allah’ın size olan nimetini hatırlayın. Hani siz birbirinize düşman idiniz. Allah gönüllerinizi birleştirmiş ve O’nun nimeti sayesinde kardeşler olmuştunuz. Siz bir ateş çukurunun tam kenarında iken, oradan da sizi O kurtarmıştı. İşte Allah, doğru yolu bulasınız diye size ayetlerini böyle açıklıyor.' buyuruyor.
Bu ayeti kerimeden de anlaşılacağı gibi bizi kardeş kılan yüce Rabbimizdir. Bizim kardeşliğimiz sadece bu dünya ile de sınırlı değildir.
PKK taşeron bir terör örgüttür, Kürtleri temsil edemez. PKK'nın 14 ülkede ofisi var. Almanya, İngiltere, Belçika, Fransa gibi ülkeler PKK'yı kullanmasa ülkelerinde ofis açtırır mı?
Emperyalist ve siyonist güçler şunu çok iyi bilmektedir, Türkiye son kaledir, Türkiye yıkılırsa Ümmet darmadağın olacaktır. Onun için de bütün saldırıların merkezinde Türkiye vardır. 
Elbette ki bu çerçevede teröre destek veren kişileri, kurumları, siyasi partileri, medya kuruluşlarını da kınıyoruz.
Bu arada fevri açıklamalarla toplumu galeyana getiren, bazı vatandaşlarımızın işyerlerine zarar verilmesi, bazı şehirler arası otobüslerinin camlarının kırılması gibi asla tasvip etmeyeceğimiz vandallıklara vesile olan siyasi partileri, kurum ve kuruluşları, medya kuruluşlarını da daha özenli hareket etmeye çağırıyoruz.    
Gün birlik ve beraberlik günüdür. İç ve dış düşmanlarımızın, isteklerini arzularını ve kötü emellerini fark etmemizin günüdür.
Şehitlerimiz bu milletin bölünmesi için Şahadet Şerbeti içmiyorlar. Bu milleti bölmeye, ayrıştırmaya çalışanlar her şeyden önce şehitlerimizin kemiklerini de sızlatmaktadırlar.
Gün oyunları bozma, birbirimize kenetlenme günüdür. Hepimiz tahrikler karşısında, sağduyulu davranmamızın önemini biliyoruz. Satılmış, uydu, besleme, ülkelerin piyonu olanlar ve bu piyonlarla ülkemizdeki ve Dünya'mızda ki barışı bozacaklarını düşünen ahmaklar, aslında bu yaptıklarıyla hem bu Dünya'da hem de ahirette hak ettikleri cezayı bulacaklardır.
Bu çerçevede halkımıza sağduyulu olmaları çağrısında bulunuyor, devletimizin terörle mücadelesini desteklediğimizi belirtiyor, Şehitlerimize Allah'tan Rahmet, yakınlarına ve milletimize sabır, Gazilerimize ise şifalar diliyorum."
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA