• Konya17 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Gülay Samancı gündemi değerlendirdi
07 Mayıs 2012 Pazartesi 12:42

Gülay Samancı gündemi değerlendirdi

AK Parti Konya Milletvekili Gülay Samancı, hükümet olarak iktidara geldikleri günden bu yana halka daha iyi bir yaşam sunmak için her alanda güçlü ve kararlı atılımlar yaptıklarını söyledi.
AK Parti Konya Milletvekili Gülay Samancı, hükümet olarak iktidara geldikleri günden bu yana halka daha iyi bir yaşam sunmak için her alanda güçlü ve kararlı atılımlar yaptıklarını söyledi.

Samancı, partisinin Konya İl Başkanlığı'nda il yönetim kurulu üyeleri ile birlikte düzenlediği basın toplantısında gündemi değerlendirdi. Gülay Samancı, hükümet olarak iktidara geldikleri günden bu yana halka daha iyi bir yaşam sunmak için eğitimden sağlığa; sosyal hayattan ekonomi ve siyasete kadar her alanda güçlü ve kararlı atılımlar yaptıklarını belirterek, “Toplumumuzun hassasiyetlerini dikkate alarak vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını konunun uzmanlarıyla inceleyerek gerekli düzenlemeleri yaptık ve çalışmalarımızı yasalarla güçlendirdik. Birçok konuda Cumhuriyet tarihindeki en kararlı ve en cesur adımları attık. 4+4+4 yasasıyla, 8 yıllık kesintisiz zorunlu eğitimi kaldırarak gençlere eğitim süreçlerinde karar verme fırsatı verdik. Kadına ve çocuklara karşı artan şiddet olaylarına karşı hükümet olarak duyarlı davranarak çıkardığımız yeni yasal düzenlemelerle kadını ve çocukları korumayı amaçladık. Engelli vatandaşlarımız için de birçok yenilik yaptık. Evde bakılan her engelli birey için bakımı yapan kişiye (anne, baba, teyze vs.) bir tam asgari ücret ödeme uygulamasını 2006 yılından itibaren başlattık. Şimdiye kadar yaklaşık 300 bin engelli vatandaşımızın aile yakınlarına ödeme yaptık. Yeni, demokratik ve tamamen sivil bir anayasa için başlattığımız çalışmalar da devam ediyor. Çalışmalarımızda önemli bir aşamaya yani Anayasa'nın yazım aşamasına gelindi. Yeni yapılacak anayasa milletimizin olacaktır. Tek amacımız halkımıza ülkemize yaraşır bir anayasa yapmak. Halkımızla devletimiz arasında ihtilaflı olan bir konu daha çözüme kavuşturuldu. Bilim ve fen olarak orman muhafazasında hiçbir yarar görülmeyen, aksine tarım alanına dönüştürülmesinde yarar olduğu tespit edilen yerler 2b Yasası kapsamında halkımızın istifadesine sunuldu. Bu yasa ile yıllardır işgalci durumundaki vatandaşımız, arazilerinin tapusuna kavuşacak” dedi.

Konya'da bitirilen çalışmaların yanı sıra halen devam eden çalışmaların da bulunduğunu kaydeden Samancı, “Hızlı Tren, şehrimiz için büyük kolaylık ve hemşehrilerimiz için zamandan tasarruf oldu. Gembos Ovası güzergahlı Antalya Karayolu'nun ihalesi yapıldı ve 2014 yılında hizmete girecek. Bu yol sayesinde Konya - Antalya arasındaki mesafe kısalacak. Bu gelişmeler, Konya'mızın sosyal, kültürel, ekonomik ve turistik açıdan zenginleşmesi adına önemli adımlardır. Bununla birlikte KOP Eylem Planı'ndaki projeler, büyük bir titizlik ve hızla devam ediyor. Proje kapsamında, Akdeniz'e akan Göksu Havzası'ndaki suların 414 milyon metreküplük bölümünün Konya'ya aktarılması, bu suyun tarım alanlarının sulanmasında kullanılması hedefleniyor” şeklinde konuştu.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA