• Konya14 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Gül soruları yanıtladı
31 Ağustos 2011 Çarşamba 15:34

Gül soruları yanıtladı

Bayramın ikinci gününde, İstanbul'da çocuklarla bayramlaştıktan sonra gazetecilerin özellikle Türk Silahlı Kuvvetleri uygulamalarında yaşanan değişikliklere ilişkin sorularını yanıtlayan ...
Cumhurbaşkanı Gül sorulara şöyle yanıt verdi:

"Türkiye’deki bu değişiklikleri bir yerlere çekmemek gerekir. TSK sözkonusu olduğunda Silahlı Kuvvetlerin güçlü olmasını daima isteriz. TSK’nın gücüyle herkes gurur duyar.

"İkinci olarak da şunu hatırlatmak isterim, gerek YAŞ’ta gerek MGK’da gerekse törenlerdeki protokol düzenleri olsun, bunlar ara dönemlerde yıllar önce yapılan düzenlemelerdi.

TÜRKİYE'YE YAKIŞMIYORDU

"Türkiye’nin tüm kuralları gelişmiş ülkeler seviyesine geliyor. Bu düzenlemeleri yeniden yapıyoruz. Bu alışkanlıklar bugünkü gelişmiş Türkiye’ye yakışmıyordu.
Bunları başka noktalara çekmemek gerekiyor.

"TSK’nın gücü hepimize gurur verir. Ama bu düzenlemeleri, de demokratik olarak gelişen bir ülkeye yakışan düzenlemeler olarak görmek gerekir. Bu düzenlemelerden herkes memnun. Sayın Genelkurmay Başkanımız ile de konuşmuştuk.

Türk Silahlı Kuvvetleri'nde bayram tebriklerinin bu sene genelkurmay başkanı yerine Cumhurbaşkanı tarafından kabul edilmesi ve YAŞ toplantısı sırasında genel kurmay başkanının oturduğu makamın yerinin değiştirilmesi bu alanda son dönemde gündemi meşgul eden konular olmuştu.

E-MUHTIRANIN GENELKURMAY’IN SİTESİNDEN KALDIRILMASI

Gül, Genelkurmay Başkanlığının yenilenen internet sitesinde 'e-muhtıra' olarak da adlandırılan 27 Nisan bildirgesinin kaldırılması konusunda ise şöyle dedi:

"Onlar hep olağanüstü konulardı. Türk halkı da memnu değildi. Eminin herkes bunlardan bir pişmanlık duymuştur.

"Geleceğe bakmamız lazım. Milletimizi mutlu etmek için el birliği ile çalışmak lazım".
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA