• Konya23 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Gücün yetiyorsa gel burada siyaset yap
05 Şubat 2014 Çarşamba 08:58

Gücün yetiyorsa gel burada siyaset yap

Berlin'de binlerce gurbetçiye seslenen Başbakan Erdoğan, paralel yapıya meydan okudu: Bunlarda zerre kadar vatan millet sevgisi yok.

Başbakan Erdoğan Almanya ziyaretini gurbetçilerle yaptığı görkemli bir buluşma ile sonlandırdı. Avrupalı Türk Demokratlar Birliği (UETD) tarafından Tempodrom Kongre Merkezi'nde düzenlenen 'Berlin Buluşması' etkinliğine katılan Başbakan Erdoğan, binlerce gurbetçi tarafından 'Dik dur eğilme, bu millet seninle', 'Türkiye seninle gurur duyuyor' sloganlarıyla karşılandı.

HİÇ ENDİŞENİZ OLMASIN

Coşkulu kalabalığın sevgi gösterileri arasında konuşmaya başlayan Başbakan Erdoğan, 17 Aralık ve 25 Aralık'ta darbe girişiminde bulunan paralel yapılanmaya meydan okudu. Milli irade vurgusu yapan Başbakan Erdoğan, 'Dik dur eğilme' sloganlarına 'Biz bu millete efendi olmaya değil hizmetkâr olmaya geldik. Hiç endişeniz olmasın, her zaman söylüyorum, dik duracağız, dikleşmeyeceğiz. Biz ancak rükuda eğiliriz. İnsan karşısında değil... Rükûdan başka yerde eğilmeyiz' karşılığını verdi. Başbakan Erdoğan, sözlerine şöyle devam etti:

GEZİ'DE OLMADI

Önce Gezi olaylarında denediler olmadı. Sonra 17 Aralık'ta çok sayıda milli değerimizi hedef aldılar. Milli Bankamız Halk Bankası'nı hedef aldılar. MİT'i yıpratmak istediler. Marmaray'ı, hızlı tren projemizi durdurmak istediler. İstikrarla büyüyen ekonomiyi hedef aldılar. Ama yolumuza devam ediyoruz.

MİLLİ İRADE HIRSIZLIĞI

Hırsızlıkların en büyüğü unutmayın milli irade hırsızlığıdır. Milli iradeyi çalanlar her seferinde Türkiye hazinesini boşaltmış, yetimin hakkına el uzatmıştır. İşte şimdi de Türkiye'yi o günlere götürmek istiyorlar. Hiç şüpheniz olmasın milli iradeye sıkı sıkıya sahip çıkan bir iktidar var. Kim olursa olsun yolsuzluğa, usulsüzlüğe izin vermeyen bir iktidar var. Yaptıkları planlar tek tek deşifre oluyor. Yolsuzluk iftirasıyla kurdukları tuzak ortaya çıkıyor.

Gücün yetiyorsa gel burada yap

Hükümete ve demokrasiye yönelik her türlü tuzağı bertaraf ettiklerini ifade eden Başbakan Erdoğan, sözü devlet içinde yuvalanan paralel yapılanmaya getirdi. Başbakan şunları kaydetti:

Bunlar da zerre kadar vatan sevgisi, millet sevdası yok. Kendi ülkesini başka ülkelerde karalayan da olabilir mi? Gücün yetiyorsa gel burada yap. Ama gücün yetmediği yerlerde bu tür takiye, yalan her yol var bunlarda. İşte bu tuzağı da bozduk. Heveslerini kursaklarında bıraktık.

ŞUNA BUNA İSTİFA ET DİYENLER...

Türkiye üzerine kurdukları senaryo net bir şekilde görülüyor. Hiç kusura bakmasınlar geçti o günler. Türkiye'de artık hükümetleri millet kuruyor, millet görevden alıyor. İftiralarla bir yargı darbesinin yapılmasına, milli iradenin tekrar çalınmasına izin vermedik, vermeyeceğiz. Şuna istifa et buna istifa et diyenler gelsinler Türkiye'ye siyaseti Türkiye'de yapsınlar. 17 Aralık sürecinden inşallah Türkiye güçlenerek çıkacak.'

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Ankara Yolu’nda zincirleme kaza!
  • Beyşehir’de ay yıldızlı kavşaklar dönemi
  • AK Parti Milletvekili Recep Konuk Beyşehir'de
  • AK Parti Milletvekili Recep Konuk Beyşehir'de
  • En yüksek viyadük inşaatına yolcu ilgisi

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA