• Konya13 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Güçlü:Kanın durmasını istemeyenler var
05 Kasım 2010 Cuma 22:21

Güçlü:'Kanın durmasını istemeyenler var'

AK Parti Konya milletvekilleri ülke gündemine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. AK Parti Konya Milletvekili Sami Güçlü son terör saldırıları ile ilgili olarak; Akan kanın durmasını istemeyenler
AK Parti Konya milletvekilleri ülke gündemine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. AK Parti Konya Milletvekili Sami Güçlü son terör saldırıları ile ilgili olarak; “Akan kanın durmasını istemeyenler var” derken; Hüsnü Tuna ise; “Terör örgütleri ve çetelere en fazla direnen AK Parti’dir” ifadelerini kullandı. Hızlı Tren hakkındaki görüşlerini dile getiren Muharrem Candan ise “Hızlı Tren 17 Aralık’a yetişmez” iddialarına; “Başbakan gelse Hızlı Tren hızlanacak mı?” sorusu ile karşılık verdi.
 
AK Parti Konya Milletvekilleri Sami Güçlü, Hüsnü Tuna ve Muharrem Candan, Suntv’ye nezaket ziyaretinde bulundu. Suntv Genel Müdürü Yasin Duysak ile bir süre sohbet eden milletvekilleri, daha sonra Sunt vmuhabirlerinin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. CHP’deki gelişmelerden son terör saldırılarına, genel seçimlerden Hızlı Tren hakkındaki iddialara kadar birçok konuya yanıt veren vekiller, Konya ile ilgili yapılan çalışmalar ile ilgili ise Konya basınının desteğini istedi.
 
Sami Güçlü: “CHP’deki gelişmeleri ibret ve şaşkınlıkla takip ediyoruz”
 
CHP’deki son gelişmelere ilişkin soruyu cevaplandıran AK Parti Milletvekili Sami Güçlü; “CHP’deki gelişmeleri biz de milletimiz gibi ibret ve şaşkınlıkla takip ediyoruz.  Sayın Kılıçdaroğlu da yeni göreve geldiği zaman bize AK Parti bu değişiklikten etkilenir mi? diye sormuşlardı. O zaman da söylediğim gibi eğer bu partide bir genel başkan değişiyorsa bu bizi etkilemez. Fakat gelecek olan genel başkan milletin sorunlarına eğilecekse ve demokrasiye katkı sağlayacaksa iyi olur. Ama CHP’nin toplum sevgisini kazanma konusunda daha çok kat etmesi gereken yol var” dedi.
 
Sami Güçlü: “Terör olayları devam edebilir”
 
Son terör saldırılarıyla ilgili soruya da yanıt veren Konya Milletvekili Güçlü, hem terör örgütü içerisinde hem de terör örgütü dışındaki bazı grupların terörden nemalandığına dikkat çekti. Terörün artık toplumun tüm kesimleri tarafından lanetlendiğini dile getiren Güçlü, “Gerek Güneydoğu’da gerekse batıda yaşayan vatandaşlarımız artık bu kanın durmasını istiyor. Ama bir de terörden nemalananlar var ki onlar da bu kanın akması taraftarı. Bu yüzden önümüzdeki günlerde de bu gelişmelerin devam edeceğini tahmin ediyorum.  Çünkü terörün bitmesini istemeyen çevrelerin ülkeyi karıştırmakta önemli bir kabiliyeti var” diye konuştu.
 
Hüsnü Tuna: “AK Parti teröre ve çetelere direniyor”
 
Son terör olayları hakkındaki görüşlerini belirten AK Parti Konya Milletvekili Hüsnü Tuna da AK Parti’nin terör örgütleri ve çetelere karşı topyekûn direnç halinde olduğunu belirterek; “Taksim’deki bu gelişme, çok büyük bir tehlikeyi anlatmak için yeterli aslında. Ama daha önemlisi ülke gündemini değiştirmek isteyenlerin bu terör örgütleri ve çeteleri çok iyi kullanması. Çünkü terör örgütleri kendi kendini yöneten bir yapıya sahip değil. AK Parti hem ülkedeki ekonomik ve siyasal konularla hem de terör meselesiyle uğraşıyor. Bu gerçekten çok üzücü” şeklinde konuştu.
Genel seçimlere de değinen Tuna, Ak Parti’nin yine tek başına iktidar olacağından emin olduklarını belirtirken, muhalefetsiz kalmayı da istemediklerini sözlerine ekledi.
 
Muharrem Candan: “Başbakan gelse hızlı tren hızlanacak mı?”
 
Mavi Tünel, Hızlı Tren gibi projelerden bahsederek sözlerine başlayan AK Parti Konya Milletvekili Muharrem Candan, bazı basın kuruluşlarında Hızlı Tren’in gecikeceği ve Başbakan Recep Tayip Erdoğan’ın Şeb-i Arus Programı’na katılmayacağı ile ilgili çıkan haberlere şu cümlelerle yanıt verdi: “Sayın Başbakanımızın Konya’ya gelmeyeceği ile ilgili henüz elimize bilgi gelmedi.  Konya’ya gelip gelmemesi çok da önemli değil aslında. Tabi ki gelse biz onur duyarız ama Başbakanın gelmesi hızlı treni daha da hızlandırmayacak. Allah izin verirse Hızlı Tren belirtilen tarihte seferlerine başlayacak” dedi.
 
Mavi Tünel Projesi’nin de 2011 yılında sonlandırılacağını kaydeden Candan, suyun ise 2012 yılında salınacağını söyledi. CHP’deki son gelişmelerle ilgili de görüşlerini belirten Candan, “CHP eğer millete rağmen prensip belirlemeye devam ederse siyaset çöplüğüne gider. Bu yüzden onlara Allah yardımcıları olsun diyemeyeceğim” diye konuştu.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'da parasız kalınca tornavida ve eldiven alıp, hırsızlığa başlamış
  • Konya'da soyguncuyu etkisiz hala getiren çalışanını maaşla ödüllendirdi
  • Konya’da Bedesten bölgesi tarihi yeraltı katlı otopark ile nefes aldı
  • Konya nüfusunun 3'te 1'ini çocuk nüfus oluşturuyor
  • Konya'da köylülere bedava at dağıttılar

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA