• Konya21 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
“Güçlü Türkiye’nin en büyük teminatlarısınız”
11 Ocak 2019 Cuma 12:04

“Güçlü Türkiye’nin en büyük teminatlarısınız”

10 Ocak Gazeteciler Günü kapsamında Prof. Dr. Mehmet Okka, Selçuk Üniversitesi Keykubat Köşkü’nde gazetecilerle bir araya geldi.

10 Ocak Gazeteciler Günü kapsamında Selçuk Üniversitesi Keykubat Köşkü’nde gazetecilerle bir araya gelen Prof. Dr. Mehmet Okka, birçok fikir insanının icra ettiği bu güzide mesleğin bugünkü temsilcisi olan gazetecilerin güçlü Türkiye için en büyük teminatları olduklarını söyleyerek; “Kamuoyunun bilgilendirilmesinde büyük rol oynayan basın mensuplarımıza sağlıklı ve mutlu bir yıl geçirmelerini temenni ediyoruz” dedi.

Selçuk Üniversitesi olarak her zaman basın mensupları ile beraber olmaya gayret ettiklerini belirten Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Okka, “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nün önemine gelince; Gerçekten hakkı hak bildiği için savunan, hukuku hakkın rızası için gözeten, mazlum coğrafyaların isyanını küresel yapının gözüne sokmaya çalışan ve doğrunun sesi olan kutsal bir meslek. Tarihte inceliğimiz zaman Agah Efendi’den Abdurreşit İbrahim’e, Mehmet Akif’ten Necip Fazıl’a kadar birçok fikir insanının icra ettiği bu güzide mesleğin bugünkü temsilcisi olan siz değerli gazetecilerle, güçlü Türkiye için en büyük teminatlarındansınız. Küresel dünyada gelişmiş ve demokratik bir ülkenin vazgeçilmez unsurlarından birisi de bağımsız gazete ve basındır. Tarafsız, özgür ve ilkeli gazeteci ve basın kadrosu, ulusal kalkınmanın ve gelişmenin motor gücü olarak karşımıza çıkmaktadır. Bugün bir basın mensubu olarak toplumu gelişmeye sevk eden, toplumuna doğru bilgiyi taşımayı amaç edinen ve bu amaç doğrultusunda lokomotif görevi üslenen çok yönlü bir misyonun temsilcisiyiz. Bugünkü koşulları ne olursa olsun, bu misyonu yerine getirmek için elinden gelen gayreti göstermek gerekir” diye konuştu.

img_5556.jpg

“BÜYÜK GAYRET GÖSTERDİLER”

15 Temmuz FETÖ darbe girişiminde gazetecilerin ve basın kuruluşlarının milli birlik ve bütünlüğünün koruyucu yayınlarıyla birlik ve beraberliğin sağlanmasında çok büyük gayret gösterdiğinin altını çizen Okka, “Selçuk Üniversitesi olarak bu duygu ve düşüncelerle basınımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyoruz. Basın Meslek ve Ahlak İlkeleri’ne bağlı olarak kamuoyunun bilgilendirilmesinde büyük rol oynayan basın mensuplarımıza sağlıklı ve mutlu bir yıl geçirmelerini temenni ediyoruz” diyerek sözlerine son verdi.

YİĞİT BERKAY ÇOPUR / YENİ HABER GAZETESİ

 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Ilgın Ticaret Borsası Elektronik Satış Salonu hizmete girdi
  • “Artık büyük Türkiye hedefine odaklanmalıyız”
  • Üniversiteli gençler Bilim Merkezi Gözlem Etkinliğinde buluştu
  • Her öğretmen e-Twinning ile tanışıyor
  • Kulu'da "sağlıklı yaşam" yürüyüşü düzenlendi

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA