• Konya19 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Güçlerinizi birleştirin markalaşmaya önem verin
20 Nisan 2010 Salı 10:40

'Güçlerinizi birleştirin markalaşmaya önem verin'

Ayakkabı sektörünün sorunları Konya Ticaret Odasında düzenlenen toplantıda masaya yatırıldı.

Ayakkabı  sektörünün sorunları Konya Ticaret Odası’nda düzenlenen toplantıda masaya yatırıldı. Kunduracılar Meslek Komitesi üyelerinin katıldığı toplantıda Konya Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı, TOBB Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Hüseyin Üzülmez, sektör temsilcilerine “Güçlerinizi birleştirin, markalaşın ve ihracata önem verin” çağrısında bulundu. Ayakkabıcılar Odası Başkanı Hasan Uzman da, üyelerinin fuarlara gerekli ilgiyi göstermesini istedi.

      

Konya Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı, TOBB Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Hüseyin Üzülmez, Kunduracılar Meslek komitesi üyeleri ve sektörün önde gelen temsilcileriyle bir araya geldi. Ayakkabı sektöründe yaşanan sorunların konuşulup, çözüm yollarının arandığı toplantıda Başkan Üzülmez, firmalara birleşme çağrısı yaptı. Bir  çok sektörde olduğu gibi ayakkabı sektörde de küçük imalathaneler döneminin bittiğini daha çok rekabetçi bir yapının ortaya çıktığını ifade eden Üzülmez, “Sektördeki parçalı yapının birleştirilmesi, markalaşmaya önem verilmesi ve ihracata önem verilmesi gerekir. Kümelenmeye yönelik devletin ciddi destekleri var. Sektörü yenileyebilecek bu desteklerden faydalanılması gerekir. Fason üretimden markalaşmaya geçmek sektörümüze önemli katkı sağlayacaktır” diye konuştu.

      

Ayakkabı  sektöründen para kazananların kendi sektörüne yatırım yapmadığı  özeleştirisinde bulunan Başkan Üzülmez, “Ayakkabı sektöründen para kazananlar, kendi işine yatırım yapmazsa dünyanın arkasından gidemez. Gelişmeleri takip edemez. Teknolojisini yenileyemez. Biz Konya Ticaret Odası olarak, bütün sektörlerin gelişmesine katkı sağlamak için çalışıyoruz. Kunduracı sektörünün gelişimi için Meslek Komitesi üyelerimizin bu toplantıda alacakları kararların uygulanmasında her türlü desteği sağlamaya hazırız” dedi.

      

Konya Ayakkabıcılar Odası Başkanı Hasan Uzman da sektör sorunlarının konuşulduğu toplantıyı organize eden Konya Ticaret Odası’na teşekkür ederek, “Bizler sektörümüzün gelişmesi için çaba harcamalıyız. Sorunlarımızı birlikte çözmek için birlikte hareket etmeliyiz. Sektörümüzdeki yenilikleri takip etmemiz açısından fuarların önemi büyük, fuarlara gerekli ilgiyi göstermeliyiz” dedi.

      

Önümüzdeki Temmuz ayında gerçekleştirilecek ayakkabı fuarına katılımın en üst düzeyde olması için herkesin destek vermesi gerektiğini ifade eden Uzman, Konya’nın ayakkabı fuarında öncü illerden biri haline gelmesi durumunda bundan sektörün kârlı çıkacağını anlattı.  
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Ankara Yolu’nda zincirleme kaza!
  • En yüksek viyadük inşaatına yolcu ilgisi
  • Cinayet sanığı kuzen: Tüfek yere düşüp ateş aldı
  • Beyşehir’de ay yıldızlı kavşaklar dönemi
  • AK Parti Milletvekili Recep Konuk Beyşehir'de

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA