• Konya7 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Gsmde rekabet kaldırımlara taştı
05 Ağustos 2009 Çarşamba 13:35

Gsm'de rekabet kaldırımlara taştı

Şirketler, daha fazla müşteri kapabilmek için promosyon veriyor. GSM bayileri, sokak ve caddelere açtıkları stantlarla yeni müşteri kazanmayı amaçlıyor.
GSM şirketleri arasındaki rekabet kaldırımlara taştı. Şirketler, daha fazla müşteri kapabilmek için promosyon veriyor. GSM bayileri, sokak ve caddelere açtıkları stantlarla yeni müşteri kazanmayı amaçlıyor.

Türkiye'nin birçok yerinde vatandaşın kaldırımlarda görmeye alıştığı simitçi ve seyyar satıcılara, bankalardan sonra şimdi de cep telefonu şirketleri katıldı. 3G, numara taşıma derken, iletişimde her geçen gün yeni bir gelişme yaşanması firmaları yeni arayışlara yöneltiyor. Yaşanan rekabet ortamında daha fazla müşteri çekmek isteyen operatörler, cadde ve sokaklarda açtıkları stantlarda kampanyaları hakkında bilgi vererek yeni abone kazanmaya çalışıyor.

Kızışan rekabet nedeniyle operatörlerin bu uygulaması tüketici derneklerinin tepkisini çekiyor. Tüketici Hakları yetkilileri, kaldırımlarda cep telefonu ve hatlarının satılmasının doğru olmadığını ileri sürüyor.

Tüketici Hakları Uzmanı Kemal Özer, kaldırımlarda GSM hattı ve kredi kartı satışının yapılmasının suç olduğunu belirterek, vatandaşların bu tür satış yapan stantları ilgili yerlere şikâyet edebileceklerini söyledi.

Kaldırımların, yayaların özgürce yürüdüğü bir yer olduğunu dile getiren Kemal Özer, bu yüzden kaldırımlarda ticari ve kazanç sağlayan hiçbir şeyin satılamayacağını ifade etti. Satışları yapanlara belediyelerin izin vermemesi gerektiğine dikkat çeken Özer, "Belediye bu satışlara izin veriyorsa suç işliyor. Çünkü, bu satışlar doğrudan kapıdan satış muamelesi görüyor. İnsanların tüketim hakları vardır. İhtiyaç olmayan bir şey zorla bu tür yöntemlerle satılamaz. Özellikle, GSM hattı ve kredi kartı gibi ürünler öyle ayaküstü karar verilecek şeyler değildir." diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA