• Konya11 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Görsel anlamda yeni bir görüntü kazandı
22 Kasım 2012 Perşembe 16:03

Görsel anlamda yeni bir görüntü kazandı

Karatay Belediyesi tarafından yapımı tamamlanarak hizmete sunulan Aşkar Höyüğü Sosyal Donatı ve Park Alanında LED ışıklandırma çalışmaları yapılarak, görsel anlamda yeni bir görüntü kazandı.
Karatay Belediyesi tarafından yapımı tamamlanarak hizmete sunulan Aşkar Höyüğü Sosyal Donatı ve Park Alanı’nda LED ışıklandırma çalışmaları  yapılarak, görsel anlamda yeni bir görüntü kazandı. 
24 Bin 500 m² lik Karatay’ın Alaaddin Tepesi olarak adlandırılan Aşkar Höyüğü Sosyal Donatı ve Park Alanı’nın hizmete açılarak Höyük’ün bir cazibe merkezi haline gelmesi ile birlikte akşam saatlerinde de alanın kullanılabilmesi için yapılan ışıklandırma çalışması; aynı zamanda alanın tarihi dokusuna zarar vermemek için yer altı kablo sistemi kullanılmadan güneş panelleri ile aydınlatılıyor.  İçerisinde çeşitli sosyal aktiviteler, gençler için spor alanları, çocuk oyun grupları, kamelyalar ve sus havuzlarının yer alan Aşkar Höyüğü Sosyal Donatı ve Park Alanı’nın akşam saatlerinde de Karataylıların kullanımına uygun hale gelmesi için LED ışıklandırma çalışması yapıldı. Köklü bir geçmişe sahip olan Aşkar Höyüğü’nü toprak birikintili bir tepe görünümünden, yapılan çalışmalar sonucunda bugün ki hale gelmesini sağlayan Karatay Belediyesi, bölgede bulunan vatandaşların hoş vakit geçirmeleri ve gençlerin spor alanlarını kullanmalarına olanak sağlıyor. Bulunduğu bölgeye yapılan çalışmalar sonucunda güzel bir görüntü olarak kazandırılan Aşkar Höyüğü, Konya’nın ikinci Alaaddin Tepesi olma özelliğini taşıyor.
Belediyecilik anlamında toplu konut çalışmalarında öncü belediye olan Karatay Belediyesi, yapmış olduğu toplu konut hamleleri yanı sıra yeşil alanlar, parklar ve sosyal donatı alanları ile de öne çıkmaya devam ediyor.
     
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA