• Konya14 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Google Bugün İzlemeye Başladı
01 Mart 2012 Perşembe 11:04

Google Bugün İzlemeye Başladı

İnternet şirketi Google, Avrupa Birliği'nin Avrupa yasalarını ihlal edebileceği uyarısına rağmen, yeni gizlilik politikasını bugünden itibaren yürürlüğe koydu
Bu değişiklikle,Google'ın herhangi birhizmetinde toplananözel veriler, buşirkete ait YouTube, Gmail ve Blogger gibiplatformlarda kullanılabilecek.

Google yeni düzenlemeyle aramasonuçlarını dahaiyi şekillendirebileceğini belirtiyor. Ancak Fransa'daki veri düzenleyici kurum CNIL, bu girişimin yasalara uygunluğu konusunda şüphe belirtmiş veAvrupa çapında soruşturma başlatacağını duyurmuştu.

Google, farklı sitelerine ait 60 gizlilik politikasını tüm hizmetleri için geçerli olacak tek bir politikaya dönüştürmüştü. Bugünden itibaren Google kullanıcıları bu politikaya geçirilecek.

Google'ın, kullanıcı davranışlarına odaklı reklam modeli, ziyaretçilerin girdiği sitelerle ilgili veri toplanmasına dayanıyor. Bugüne kadar, toplanan veriler her sitede ayrı tutuluyordu. Örneğin, YouTube'da yapılan bir aramanın Google'a ait Gmail gibi bir sitede alınacak sonuçlar ve karşılaşılacak reklamlar üzerinde bir etkisi yoktu.

Yeni politika uyarınca Google'a ait tüm sitelerdeki aktivite birbiriyle bağlantılı hale gelecek. Yeni politikayı reddedenler Google'ın hizmetlerinden yararlanamayacak.

Bazı internet siteleri, yeni uygulamadan endişe duyan kullanıcılara google.com/history adresinde, girdikleri sitelerle ilgili kayıtları silmesini öneriyor.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA