• Konya6 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Gönüllü kayınpeder aranıyor
13 Haziran 2009 Cumartesi 11:13

Gönüllü kayınpeder aranıyor

Mehir Vakfı, yuva kurmak isteyen çiftlere gönüllü kayınpederlik yapacak hayırseverler arıyor
 
Kurulduğu günden bu yana yaklaşık 7 bin çiftin evlenmesine yardımcı olan Gençleri Evlendirme ve Mehir Vakfı, 13 yıldır mutlu yuva kurmak isteyen ihtiyaç sahibi çiftlere yardımcı oluyor. Aile toplumun yapı taşıdır anlayışı içerisinde hareket eden Konya merkezli vakıf, Türkiye'de ve dünyada evlenmek isteyip de ekonomik nedenlerden ötürü evlenemeye gençlerin yuvalarını kuruyor. Çeşitli projelere imza atan Mehir Vakfı, gönüllü kayınpeder olmak isteyen hayırseverleri vakfa davet ediyor.
 
Gönüllü kayınpederlik ismi altında yardım kampanyası yürüttüklerini anlatan Mehir Vakfı Genel Başkanı Mustafa Özdemir, bu organizasyon sayesinde çok sayıda gencin evlendiğini söyledi. Her ay yaklaşık 600 kişiye gönüllü kayınpederlik için mesaj attıklarını ifade eden Mustafa Özdemir, çok sayıda hayırseverin bu çağrıya olumlu yanıt verdiğini söyledi. Gönüllü kayınpederlik uygulaması sayesinde birçok gence yardım edildiğini belirten Özdemir, "Çocuğu olmayan, çocuklarını evlendirmiş ama bu mutluluğu tekrar yaşamak isteyen ya da Türk aile yapısına katkı sağlamak isteyen aileler bize başvuruyor. Biz de bu kişilerin yardımıyla yoksul çiftleri evlendiriyoruz. Böylece hem evlenmek isteyen gençler hem de bu hayırlı işe vesile olan aileler mutlu oluyor. Başlattığımız 'Gönüllü Kayınpederlik' uygulaması sayesinde, çocuğu olmayan ya da çocuğunu evlendirdikten sonra tekrar bu mutluluğu yaşamak isteyen ailelerin, evlenmek isteyen yoksul çiftlere ulaşmasını sağlıyoruz." dedi.

Vakfın çiftlere eşya yardımının yanı sıra eğitim konusunda da hizmet vermeye çalıştığını belirten Özdemir, çiftlere kadın hakları, aile yapısının korunması gibi konuları içeren yayınlar hediye ettiklerini belirtti. Mehir Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Özdemir, sık sık kitap, dergi ve benzeri yayınlar hazırladıklarını ve bu yayınları ücretsiz olarak dağıttıklarına değindi.

Özdemir, toplumun her türlü sorunundan anca el ele vererek kurtulabileceğini ifade etti. Üstlendikleri yükün ağırlığını her daim hissettiklerini söyleyen Özdemir, "Allah rızası arzusuyla yola çıkıldığından, he türlü probleme göğüs giriliyor. Sırtımızı önce Allah'a sonra da hayırseverlere dayanmışız. Bizim sırtımız yere gelmez inşallah." diye konuştu.

Mehir Vakfı'nın kurulduğundan bu yana resmi kayıtlara göre 7 bin çiftin yuva kurmasına yardım ettiğini vurgulayan Mustafa Özdemir, bunların içerisinde sadece 1 çiftin boşandığını söyledi.

Kendi çocuğu olmadığı için gençlere gönüllü kayınpederlik yapan Yılmaz Kaplan, yardımda bulunduğu çiftleri kendi evladı gibi gördüğünü söylüyor. Vakıfla sürekli irtibat içerisinde olduğunu aktaran Kaplan, maddi imkanı iyi olan herkesi böyle bir organizasyonun içerisinde olmaya davet etti. (CİHAN) 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Ev Eşyaları Neye Göre Seçilir?
  • Spor Gereçleri ve Kullanım Şekilleri
  • Konya’da yarın elektrik olmayacak mahalleler (8 Şubat 2024)
  • Konyaspor uzatmalarda güldü!
  • Alev Alatlı hayatını kaybetti
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA