• Konya18 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Gönül bağı Mecliste kuruldu
25 Temmuz 2011 Pazartesi 09:52

Gönül bağı Mecliste kuruldu

Mevlana Uluslararası Öğrenci Derneği, Konya İl Genel Meclisi Başkanı Ali Selviyi ziyaret etti.

Mevlana Uluslararası Öğrenci Derneği, Konya İl Genel Meclisi Başkanı Ali Selvi’yi ziyaret etti. 46 ülkeden eğitim programları ve sosyal faaliyetler nedeniyle Türkiye’ye gelen yabancı öğrencilere ev sahipliği eden Derneğin Başkanı Mücahit Şahin Uludağ, Selvi’ye faaliyet ve çalışmalarını anlattı.

“Biz Bir Milletiz” sloganıyla yola çıkan Mevlana Uluslararası Öğrenci Derneği’nin farklı coğrafyalardan gelen binlerce öğrenciye aynı milletin fertleri oldukları şuurunu vermeyi hedeflediklerini dile getiren Uludağ, “Öğrencilerimizin farklılıklarını bir zenginlik unsuru olarak gören, yeryüzünde attığı her adımda kardeşlik bilincini hatırlayan birer fert olarak yetişmeleri en önemli amacımız. 5 bölge esasına göre hizmet veren Mevlana Uluslararası Öğrenci Derneği bünyesinde Afrika, Asya, Ortadoğu, Kafkasya ve Balkanlar olmak üzere bölgesel çalışmalar; öğrenci işleri, rehberlik. eğitim, sosyal faaliyetler, tanıtım, mezunlar birimi olarak faaliyetlerine başlamıştır. Vatandaşlarımızın ayni ve nakdi yardımlarıyla hayat bulan faaliyetlerimizin yürütülmesinde diğer sivil toplum kuruluşları ve belediyeler gibi bir çok kurumla beraber çalışan Mevlana Uluslararası Öğrenci Derneği, misafir öğrencinin faydasına olan her türlü sahada faaliyet göstermeyi kendisine misyon edinmiştir” dedi.

Uludağ, tanışma ve kaynaşma programları çerçevesinde ülke çay ve yemek günleri, danışmanlık ve rehberlik çalışmaları, Türkçe dersleri, temel dini bilgiler, kamp ve geziler, sportif faaliyetler, ülke tanıtım programları, iftar programları, proje çalışmaları, kitap tahlilleri, divan seminerleri ve öğrenci evleri çalışmaları yaptıklarını belirterek, bu çalışmalarda İl Genel Meclisi’nin de desteğini istedi.

Türk misafirperverliğinin önemine vurgu yaparak, bu misafirperverliği layığıyla yerine getiren Mevlana Uluslararası Öğrenci Derneği’ni tebrik eden İl Genel Meclisi Başkanı Ali Selvi, evrensel kardeşlik bilincini aşılayan bu çalışmaya destek vermeye hazır olduklarını söyledi. İl Genel Meclisi Cihanbeyli Üyesi Cemal Babaoğlu’nun da hazır bulunduğu ziyarette, Meclis’in tarım, yol, su, altyapı, sağlık, eğitim, spor yatırımları hakkında bilgi veren Selvi, öğrencilere ortak proje üretme çağrısında bulundu. Selvi, böylesi bir birlikteliğin destekçisi olmaktan gurur duyacaklarını söyledi.

İl Genel Meclisi olarak, dünya ülkeleri arasındaki kardeşliğin gelişmesi için öncelikle gençlere sahip çıkılması gerektiğinin altını çizen Selvi, gönüllü tanıtım elçileri yetiştiren derneğin sosyal, kültürel, dini ve tarihi konularda yaptıkları çalışmaları taktirle karşıladıklarını sözlerine ekledi.

 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA