• Konya21 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Gökbelden Beyşehire ziyaret
14 Mayıs 2012 Pazartesi 13:31

Gökbel'den Beyşehir'e ziyaret

Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hakkı Gökbel, Stratejik Yol Haritası Arama Konferansına katılmak üzere geldiği Beyşehirde Kaymakam Muzaffer Başıbüyük ve Belediye Başkanı İzzet Taşcıyı...

Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hakkı Gökbel, ‘Stratejik Yol Haritası Arama Konferansı’na katılmak üzere geldiği Beyşehir’de Kaymakam Muzaffer Başıbüyük ve Belediye Başkanı İzzet Taşcı’yı makamında ziyaret etti. Rektör Yardımcıları ve Beyşehir Ali Akkanat İşletme Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Adnan Çelik’in de katıldığı ziyarette Rektör Gökbel: ‘’Beyşehir ile olan sıcak işbirliğimizi artırarak devam ettirmek istiyoruz.’’ dedi.

“SELÇUK, BEYŞEHİR’İ HIZLA İLERİYE TAŞIYOR”

Rektör Prof. Dr. Hakkı Gökbel’in ziyaretinden dolayı memnuniyetlerini dile getiren Beyşehir Kaymakamı Muzaffer Başıbüyük, “Türkiye’nin köklü üniversitelerinden birinin stratejik toplantısını bizim ilçemizde gerçekleştirmesi bizleri çok memnun etti. İlçemizde saygıdeğer iş adamı Ali Akkanat’ın katkılarıyla Selçuk Üniversitesi’nin 3 önemli eğitim kolu bulunmaktadır. Özellikle turizm açısından önemli Selçuk Üniversitesi’nin eğitim alanlarının bulunması, Beyşehir’i hızla ileriye taşıyor.” dedi.

 Beyşehir protolüne misafirperverliği nedeniyle teşekkürlerini ileten Rektör Prof. Dr. Gökbel, ‘’Beyşehir ile olan sıcak işbirliğimizi artırarak devam ettirmek istiyoruz. İlçenin üniversitenin birimlerine bu kadar sahip çıktığını görmek bizleri çok memnun ediyor.’’ dedi.
 
‘’EĞİTİM VE TURİZM’DE MARKA OLMAK İSTİYORUZ’’

Selçuk Üniversitesi’nin Beyşehir için çok önemli olduğunu dile getiren Beyşehir Belediye Başkanı İzzet Taşcı, “Turizm açısından yeni gelişen ve Konya Valiliği’nin de işbirliği ile yeni tanıtmaya başladığımız ilçemizde turizm alanında eğitim veren kurumların bulunması bizleri heyecanlandırıyor. Eğitim ve turizm alanında marka bir ilçe olmak istiyoruz. Bu açıdan Selçuk Üniversitesi’nin önemli eğitim kollarının ilçemizde olması bizim için önemli bir artı. Selçuk Üniversitesi’nin katkılarıyla da Beyşehir tarihteki ihtişamına tekrar kavuşacak ve Konya’ya artı bir değer kazandıracaktır.” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Ankara Yolu’nda zincirleme kaza!
  • Beyşehir’de ay yıldızlı kavşaklar dönemi
  • AK Parti Milletvekili Recep Konuk Beyşehir'de
  • AK Parti Milletvekili Recep Konuk Beyşehir'de
  • En yüksek viyadük inşaatına yolcu ilgisi

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA