• Konya13 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Gizli görüşmenin içeriği ne?
17 Mart 2012 Cumartesi 09:15

Gizli görüşmenin içeriği ne?

Dolmabahçe görüşmeleri CD'sini Habertürk ele geçirdi..

Dolmabahçe görüşmeleri CD'sini Habertürk ele geçirdi... CD'de neler var? Filiz Büyükanıt'ın harcamalarına dair bilgiler CD'de yer alıyor mu?

Başbakan ile dönemin Genelkurmay Başkanı Büyükanıt'ın Dolmabahçe görüşmesiyle ilgili iddiaları nedeniyle Fikri Sağlar aleyhine açılan davada önemli bir gelişme yaşandı. Bilirkişi CD'de neler olduğuna dair raporunu mahkemeye sundu. Peki CD'de neler var.

HABERTÜRK'ÜN ULAŞTIĞI CD GERÇEĞİ GÖZLER ÖNÜNE SERİYOR...

Dava Ankara 1. Asliye Hukuk Mahkemesi'nde görüldü... "Ergenekon" sanığı emekli orgeneral Hurşit Tolon'un oğlunun evinden çıktığı iddia edilen ve Büyükanıt hakkında çok sayıda özel bilgi ve belgenin yer aldığı öne sürülen CD hakkında yayın yasağı kararı alındı. Eski Kültür Bakanı Fikri Sağlar, eski Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt ve Erdoğan arasındaki görüşmenin bu CD de kayıtlı olduğunu ve CD'de Yaşar Büyükanıt'ın eşi Filiz Büyükanıt'ın harcamalarına dair bilginin olduğunu iddia etti. Fikri sağlar CD'nin içinde Filiz Büyükanıt'ın harcamalarına dair bilgi olduğunu iddia etse de Habertürk'ün ulaştığı CD gerçeğin böyle olmadığını gözler önüne seriyor.

GİZLİLİK KARARI ALINAN CD'NİN İÇİNDE NELER VAR?

CD'de, Büyükanıt'ın eşinin harcamalarına dair belge yok. Yalnızca Filiz Büyükanıt'ın doktor muayene raporları ve kullandığı ilaçların listesi var. CD'de sadece Filiz Büyükanıt'ın tedavileri değil, Yaşar Büyükanıt'ın askeri hastanede gördüğü tedaviler ve aldığı ilaçlar da yer alıyor. Yaşar Büyükanıt'ın kendisi gibi asker olan kardeşi Ali Mednan Büyükanıt'ın eşi tarafından öldürülmesine dair yargılama belgeleri de CD'de yer alan çarpıcı bilgiler arasında.

BÜYÜKANIT AİLESİ'NİN MALVARLIĞI

Büyükanıt ve eşinin Kadıköy'de eskiden aldığı bir evi ve Bodrum'da alınan bir bitmemiş kooperatif hissesi var. 3 tane tabancası var. Kızının üzerine mal varlığı ve bankada hesabı yok.

YASEMİN GÜNERİ / HABERTÜRK

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA