• Konya24 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Girişimcilik kültürünü geliştireceğiz
22 Eylül 2010 Çarşamba 12:48

'Girişimcilik kültürünü geliştireceğiz'

KTO Genç Girişimciler Kurulu Başkanı İbrahim Koyuncu, Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Okudanı ziyaret etti.
KTO Genç Girişimciler Kurulu Başkanı İbrahim Koyuncu, Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Okudan’ı ziyaret etti.
 
KTO İl Genç Girişimciler Kurulu Başkanı İbrahim Koyuncu Rektör Okudan’a Kurul ve çalışmaları hakkında bilgi verdi. Koyuncu, “Konya Ticaret Odası’nın girişimcilik konusundaki tecrübesinden faydalanarak oluşturduğumuz kurulumuz girişimci olmak isteyen gençlerimize yol göstererek, mevcut genç girişimcilerimizin de işlerini geliştirmeleri için destek olmak ve şehrimizdeki genç girişimci potansiyelini harekete geçirmektir. Gençlerin niteliğini, niceliğini ve bunun donanımlı hale nasıl getirileceğini belirlemek amacıyla girişimcilik kültürünü gençler arasında geliştirmeye çalışacağız.” dedi.
 
Koyuncu, Türkiye’nin genç nüfusa sahip, dinamik pazar yapısıyla büyük bir ülke olduğunu ifade ederek; “Bizlerde Türkiye’nin ve Konya’nın gelişip kalkınması için bu dinamik yapıyı harekete geçirmek istiyoruz” şeklinde konuştu.
Genç girişimciler olarak Türkiye’nin ihtiyacı olan genç girişimcilerin sayısını artırmayı hedeflediklerini belirten Koyuncu, bu anlamda Selçuk Üniversitesi’nin de desteğine ihtiyaç duyduklarını bu konuda ortak işbirliği çalışmaları gerçekleştirebileceklerini söyledi.
 
Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Okudan’da üniversite olarak gençleri her alanda desteklediklerini, girişimcilik konusunda da önemli çalışmalar ve faaliyetler gerçekleştirdiklerini belirterek; “Genç girişimcilere yapacakları çalışmalarda başarılar diliyorum. Ülkemizin kalkınması için girişimci sayısının artırılması büyük önem taşıyor. Bunun için genç girişimciler kurulu olarak bu önemli görevi üstlenmeniz bizleri sevindirmiştir. Dolayısıyla bu alanda yapacağınız çalışmalarda sizleri destekliyor ve  başarılar diliyorum” dedi.
 
Görüşmeler sonucunda Genç Girişimciler Kurulu  ile Selçuk Üniversitesi arasında çalışmalar yürütülmesi konusunda karşılıklı görüş birliğine varıldı. Rektör Okudan  gençler için  her türlü işbirliğine açık olduklarını belirtti. Ayrıca üniversitenin aktif klüpleri ile kurul arasında faydalı çalışmaların yürütülebileceği belirtildi.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA