• Konya2 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Gidilmedik yer,çalınmadık kapı kalmayacak
17 Ağustos 2010 Salı 16:50

'Gidilmedik yer,çalınmadık kapı kalmayacak'

AK Parti Selçuklu İlçe Teşkilatından Evet Buluşmaları Referandum çalışmalarına devam eden AK Parti Konya İl ve ilçe teşkilatları, bu kapsamdaki çalışmalarını genişleterek ve hızlandırarak

 AK Parti Selçuklu Teşkilatı da “Evet Buluşmaları” konulu bir program yaparak vatandaşa referandumu ve anayasa değişiklik paketini anlattı.
Selçuklu Belediyesi Piri Reis Parkı’ndaki programa AK Parti Konya Milletvekilleri Hasan Angı ve Muharrem Candan ile Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Leyla Erdal, AK Parti Selçuklu İlçe Başkanı Mustafa Ak ve çok sayıda partili ile vatandaş katıldı. Programın açılışında konuşan AK Parti Selçuklu İlçe Başkanı Mustafa Ak, referandum sürecinde ilçe teşkilatı olarak yürüttükleri çalışmalar hakkında bilgi verdi. Teşkilatın tüm birimleri ile geceli gündüzlü çalıştıklarını ve gitmedik yer, çalınmadık kapı bırakmayacaklarının altını çizen Mustafa Ak; “Amacımız halkımızın yararına olan anayasa değişiklik paketinin anlaşılması ve desteklenmesi” dedi.
Mustafa Ak’ın ardından söz alan AK Parti Konya Milletvekili Hasan Angı da Ak Parti’nin kurulduğu günden bugüne kadar “Her şey Türkiye için” sloganı anlayışı ile çalıştıklarını ve yapılan hizmetlerin de bu yönde gerçekleştiğini dile getirdi.
Hasan Angı: “Bu pakette her şey var”
Türkiye’nin bugüne kadar hep darbelerle geriye itildiğinin altını çizen Angı konuşmasını şöyle devam ettirdi; “Türkiye 60 ve 80 ihtilalini, 28 Şubat sürecini yaşadı. Türkiye ne zaman düzlüğe çıksa mutlaka birileri düğmeye basıyor ve sorun çıkarıyor. Bu ülkenin çok değerli insanları, aydınları ve yazarları katledildi. Şimdi yeni bir sürece giriliyor. Anayasa kısmen de olsa değişiyor. Ancak CHP çıkmış bu pakette çiftçi var mı işçi var mı diyor. Bize inanın güvenin hepsi de var.” dedi.
Muharrem Candan; “Darbe anayasası mı sivil anayasa mı?”
Programa katılan AK Parti Konya Milletvekili Muharrem Candan ise; “Önümüzde büyük bir mesele var. Türkiye savaş ve darbe anayasaları ile mi yönetilecek yoksa sivil anayasa ile mi ona karar veriyoruz. Eksik olabilir ama bu değişikliği yine bu millet yapmalı başkası değil. Bakın öyle bir ülkede yaşıyoruz ki telsizlerde komutanların yerine PKK’lıların sesini duyuyoruz. Kimseye iftira etmiyoruz. Ancak artık ne nedir ortaya çıkmalı, çıkacaktır da. Bu anayasanın değişmesi ile olacaktır. Ama başta CHP terör örgütlerine avukatlık yaptığı için bu değişikliğe karşı çıkıyor” ifadelerini kullandı. Halkın anayasa değişiklik paketine büyük bir çoğunlukla evet diyeceğini söyleyen Candan, bu konuda vatandaşa büyük bir sorumluluk düştüğünü sözlerine ekledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA