• Konya23 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Gıda üretimi yapanlar bilgilendirilmeli
14 Nisan 2010 Çarşamba 10:31

Gıda üretimi yapanlar bilgilendirilmeli

Gıda Mühendisleri Odası Konya Şubesi Yönetim Kurulu, Aktif İşadamları ve Sanayiciler Derneğine (AKTİSAD) nezaket ziyaretinde bulundu.
Gıda Mühendisleri Odası Konya Şubesi Yönetim Kurulu, Aktif İşadamları ve Sanayiciler Derneği’ne (AKTİSAD) nezaket ziyaretinde bulundu.
 
Ziyarette konuşan AKTİSAD Başkanı Ali Akın, “Halk sağlığının ilk odak noktasını gıdalar oluşturmaktadır. Gıda güvenliği sağlandığı takdirde halkın sağlığı da garanti altına alınmış olacaktır. Gıda üretimi yapan kişilerin çok iyi bir şekilde bilgilendirilmesi gerekiyor.”dedi.
 
AKTİSAD Yönetim Kurulu Başkanı Ali Akın’la görüşen Gıda Mühendisleri Odası Şube Başkanı Ramazan Çelebi oda çalışmaları hakkında bilgiler verdi. Başkan Çelebi, ziyarette oda olarak hedefledikleri projeler hakkında açıklamalar yaparak, "Uzmanlık alanımız kapsamında ülke, toplum ve üyelerin yararları doğrultusunda, yurdun doğal kaynaklarının işletilmesini, üretimin ve kalitenin artırılmasını, gıda sanayinin ulusal çıkarlara uygun yönde işlemesi ve mesleğin gelişmesini sağlamak amacıyla gerekli inceleme ve araştırmaları yapmak ve önerilerde bulunmak en önemli görevimizdir. Ayrıca meslekle ilgili standartları, normları, teknik şartnameleri, sözleşme tiplerini, ihale dosyaları, proje, etüt, fizibilite işlerini incelemek ve onaylamak; bilirkişilik, ekspertiz ve kapasite raporları gibi teknik ve benzeri tüm bilimsel evrakı hazırlamak, hazırlatmak, incelemek ve bunları onaylamak gibi başlıca görevlerimizi eksiksiz yapıyoruz. Ayrıca oda üyelerimizin haklarını ve halkımızın sağlığını korumak adına gerekli kurumlarla işbirliğine devam ediyoruz."şeklinde konuştu.
 
AKTİSAD Başkanı Ali Akın’da ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek, gıda yönüyle halkın sağlığını koruyacak tedbirlerin alınmasında gösterilecek hassasiyete dikkat çekti. Gıda Mühendisleri Odası’nın bu açıdan önemli bir görevi ifa ettiğine dikkat çeken Başkan Akın, “İşadamı ve sanayiciler olarak özellikle gıda sektöründe halk sağlığının ne derece hassas olduğunun farkındayız. Özellikle gıda üretiminde işadamı ve sanayicilerin doğru bir şekilde bilgilendirilmeleri büyük önem taşıyor. Gıda Mühendisleri Odasının bu yöndeki başarılı çalışmalarının devam etmesini temenni ediyoruz.“diye konuştu.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA