• Konya20 °C

Hamdi Bağcı

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Gezi Parkı ve İçimizdeki Taksim'ciler

03 Haziran 2013 12:43

Konu malûm, biliyorsunuz Taksim Meydanı'ndaki birkaç ağaç söküldü, bir başka parka taşındı ve konuyu müthiş bir şekilde provoke eden Ergenekon taraftarı medya, teröristler, marjinaller, çapulcular, oyuncaklar ve bilumum andavallar adeta terör estirdiler.

CHP'yi biliyoruz, adamların zaten bombalı büyük eylemlerle bile bağlantıları ortaya çıkıyor, katil Esed ile acaip ve tehlikeli mezhepçilik oyunu oynayıp Türkiye kan gölüne dönsün istiyorlar. BDP'yi anlatmaya değer bile bulmuyorum, zaten biliyorsunuz adamların birçoğu kadrolu terörist destekçisi ve bizim Konya Büyükşehir Belediyesi'nin Mevlana deyince aklına nelerin geldiğini bize uzun uzun anlattığı snop takımı bir araya geldiler ve bu ülkenin huzurunu kaçırıyorlar...

Adamlar zaten huzurdan hazzetmiyorlar, ülkede huzursuzluk olsun diyorlar, demesine de, burada bizim asıl tuhafımıza giden Konya Büyükşehir Belediyesi'nin Mevlana sevicisi olarak takdim ettiği zevatın bu olaylarla hükümet düşmanı olduğunun ortaya çıkmasıdır. Biz zaten bunu biliyorduk da, içimizdeki Taksim'ciler de bu olay vesilesi ile gerçeği görmüş oldu...  

Üç isim üzerinden konuyu örneklemek istiyorum. Birincisi, Konya Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal medyada  2 milyon seveni olduğunu söylediği ve bu 2 milyon kişi üzerinde Konya ve Mevlana sevgisinin lanse edileceğine inandığı Okan Bayülgen.

Tabi Okan Bayülgen bizi haklı çıkardı, iki milyon kişiye Mevlana ya da Konya sevgisi falan anlatmadı ama hükümetin yıkılması için bu 2 milyon kişiye yalan twit attı. Bakın şu twit Konya Büyükşehir Belediyesi'nin Mevlana Sevicisi olarak takdim ettiği Okan Bayülgen'in -Tünelden aşağı püskürtüldük. Bu arada olan saf iyi niyetli insanlara oldu, Çok sayıda yaralı var, doğrulanmayan ölümler var. "Delikanlı Kim Bakalım",- diyor ayrıca yine bir başka tivitinde Medyanın direnci kırılacaktır- diyerek halkı Taksim'e çağırıyor.  Bayülgen bu eylemlerde en başta, bunu lütfen not edin.

 Konya Büyükşehir Belediyesi'nin bir başka Mevlana sevicisi Ahmet Ümit, Taksim'de yüzbinlerce insanın var olduğunu iddia ederek şunları yazıyor bu aklı-selim! yazar; “Yıldıramayınca helikopterlerini getirdiler. Bakalım daha neler getirecekler ama çözümsüzler, çaresizler, zavallılar... Çünkü kaybettiler.”  Birde şu twitine bir bakın; Tarihi bir andır. İstanbullu'nun İstanbul'a sahip çıktığı an. Zalimler şimdiden kaybetti..

 

Şu cümleyi çok beğenmiş ki paylaşmış bu twiti Ümit ; 31 mayıs 2013 tarihini bi kenera not alın, akp iktidarının çöküşünün başlangıcıdır, net. istanbul istanbul olalı böyle bir zulüm görmedi.

Yine Konya Büyükşehir Belediyesi'nin Mevlana sevicilerinden Mesut Yar'da Başbakanımıza yönelik bu haksız ve saldırgan terör eylemine insanları çağırıyor. Ayvalık'tan bin kişi Taksim!e gitmek için yola çıktı" yazmış. Çıksa ne olur, bu millet milyonlarla yola çıkar Başbakınımız dediği gibi  ama bizi asıl üzen bizim içimizdekilerin bunu görmemesidir.

 Biz yıllardır bir duruş sergiliyoruz bu şehirde, evet Başbakanımızı anlamayan içimizdeki Taksim'ciler bilesiniz hala hakikat değişmedi ve hala ayıdan post bu zevattan dost olmuyor.

Bu arada AK Parti Konya Gençlik Kolları Başkanı Ahmet İzi twitten, -Bizim belediyeler fırsattan istifade Lider'ine hakaret eden 'sanatçı'bozmalarını bir yere not etmişlerdir inş.ne ka ekmek o ka köfte!- yazmış.

Be Ahmet Kardeşim biz belediyelerimizi uyarmak için yazı yazarken bizi niye desteklemedin. Asıl iş o zaman bunu engellemekti. Şimdi söylüyorsun güzel ama çok geç değil mi?

Bak http://www.benimicinmevlana.com internet sitesinde Başbakanımıza savaş ilan eden bu sözde sanatçılar, andavallar hala Mevlana Sevicisi olarak boy gösteriyor.

 Oysa Konya Büyükşehir Belediyesi de dahil olmak üzere hepimiz bu iktidarın kıymetini bilmeliyiz. Konya Büyükşehir Belediyesi ve diğer belediyelerimiz onları iktidara taşıyan ruhu unuturlarsa bilsinler bu millette onları unutur.

Çok açık yazıyorum Konya Büyükşehir ve diğer belediyelerimiz kendi sanatçımızın, televizyoncumuzun, programcımızın, yazarımızın, çizerimizin kıymetini bilmelidir. Eğer bu süreçte bir nimet varsa bu da kendi sanatçımızla, kendi yazarımızla paylaşılmalıdır. Ama siz kendi sanatçınızı, yazarınızı, fikir adamınızı unutursanız, Allah size imkan verince bunu yıllarca bu milletin kanını emen kesimle paylaşırsanız bilesiniz bu milletin eli sizin yakanızda olacaktır...

Bakın Allah (C.C.) bu millete bir fırsat sundu, kıymetini bilebilirseniz bileceksiniz, bilemezseniz tarihin içinde hatalarınızla kaybolup gideceksiniz...
  
İnanınız samimi ifade ediyorum, bizi Taksim Meydanı'nda toplanan üç beş çapulcudan daha çok içimizdeki Taksim'ciler üzüyor...  

 

 

Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'da trafik kazası: 1 ölü
  • Konya'da satılan konut sayısı
  • Almanya’dan FETÖ’ye ilk isyan!
  • FETÖ'nün kritik isimlerine Konya merkezli 27 ilde operasyon!
  • NEÜ’de 5. Geleneksel Spor Şenlikleri ödül töreni yapıldı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA