• Konya15 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Geri adım yok! Dinlenme cennette...
24 Eylül 2010 Cuma 12:41

Geri adım yok! Dinlenme cennette...

23 Eylül 2010 tarihinde öğleden sonra üç çocuk annesi ve bir nörolog olan Pakistanlı Afiye Sıddıki, Manhattanda bir mahkeme salonunda Yargıç Berman tarafından 86 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

ABD'nin İslam kızı Afiye Sıddıki'yi, dün 86 yıl hapse mahkum etmesi İslam dünyasını ayağa kaldırdı.

Afiye için Adalet Koalisyonu (JFAC): "Yapılan zulümdür"

Bir çok grup ve organizasyon için bir şemsiye kuruluş olan Afiye için Adalet Koalisyonu (JFAC) tarafından yapılan açıklamada Afiye'ye karşı işlenen bu adaletsizlik, zulümle ilgili olarak şunlar ifade edildi;

“Bugün Yargıç Richard Berman tarafından Dr. Afiye Sıddıki’ye verilen insafsız hapis cezasından dolayı derin üzüntü içerisindeyiz. Böyle zor bir zamanda bizim düşüncelerimiz ve dualarımız, Mart 2003'ten bu yana ailesinden ayırılmış olan, Afiye ile birliktedir.
Dr Sıddıki üç küçük çocuğuyla birlikte Pakistanlı ve Amerikalı istihbaratlar tarafından kaçırılıp rehin tutulalı yedi buçuk yıldan daha fazla oluyor. O günden beri çocuklarından ayırılarak bir dizi gizli hapishanede fiziksel ve psikolojik olarak kötü muameleye tabi tutuldu. Çok yetersiz deliller içeren ve açıkça önyargılı, adaletsiz bir yargılamadan sonra suçlu bulundu.

'İran jest yaptı, ABD'den de aynısını beklerdik'


Dr. Afiye Sıddıki'nin tutuklanmadan önceki ve sonraki resmi...

Umuyoruz ki yargıç Berman, Dr Sıddıki’ye karşı aşikâr bir şekilde işlenen bu adaletsizlik karşısında gözünü açacaktır. Ancak Afiye’ye olan çok büyük kamuoyu desteğine rağmen yargıç Berman bu pozisyonunda kararlı görünüyor. Geçen hafta İran iyi niyetli bir jest yaparak, ölüm cezasına çarptırılabilecek, devlete karşı işlenmiş bir suç olan casuslukla suçlanan Amerikalı Sarah Shourd’u serbest bıraktı. Bizler, ABD’nin kendi hükümetine karşı suç işlemekle itham edilen başka bir suçsuz kadına karşı aynı derecede bir merhamet ve yumuşaklık gösterememesinden dolayı hayal kırıklığına uğramış bulunuyoruz.

Pakistan hükümeti kendi vatandaşına tuzak kurdu

Bizler yargıç Berman’ın kararıyla hayal kırıklığına uğramış bulunurken, Pakistan hükümetinin, milletin bu sevgili kızına karşı sergilediği duruşu en güçlü şekilde kınıyoruz. Bizler ondan asla bir koruma istemiyoruz ama kendi vatandaşlarına sahip çıkmasını bekliyoruz. Pakistan hükümeti Afiye’nın ortadan kaybolması ve tutuklu kalmasında taa başından beri suç ortağıdır. Kendi halkını küçük görmüş ve Afiye’nın ülkesine iadesini istemekten korkakça çekinmiştir. Onlar ülkenin şerefli ismine sürülmüş bir lekedirler.

'Artık Afiye meselesi ümmetin meselesidir'Afiye için Adalet Koalisyonu (JFAC), Dr, Afiye için adaletin tecelli ederek onun güvenliğini sağlayıp, onu sevdikleri ve ailesiyle birleştirmek için mücadele etmeye devam edecektir. Bu kişisel, yerel ya da bölgesel bir problem değildir. Artık ümmet meselesi olmuştur. Afiye’nin destekçilerine şunu hatırlatırız ki; bu mücadele yorucu ve bıktırıcı görünebilir ama, İmam Ahmed’ın öğrencilerine nasihat ettiği gibi, bizler ancak ayaklarımız cennete bastığı zaman rahata kavuşabiliriz.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA