• Konya1 °C

Lokman Koyuncuoğlu

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Gereksiz kötümserlikten kaçının

11 Ocak 2012 10:19

 

        Yorucu geçen 2011 yılından sonra 2012 beklentilerimizin daha yüksek olması gerekir. Ancak 2012 yılı ile ilgili beklentilerde pek iç açıcı değil. Bu konuda hem moral hem de itidalli bakış Başbakan yardımcısı Ali Babacan’dan geldi; “Aşırı iyimserlik ve gereksiz kötümserlikten kaçının”
        Evet bu yılla ilgili başucu cümlemiz bu olsun. Fazla iyimser ve gereksiz kötümser olup moralimizi de etrafımızı da bozmayalım.

Hafta sonu ziyaretimize gelen Konya Milletvekili Cem Zorlu, 2011 yılının Konya açısından oldukça faydalı geçtiğine işaret etti. Gerçektende önemli yatırımlar Konya açısından 2011 yılında gerçekleşti.Aynı tempoyu 2012 yılında da beklemek zor ama en azından yeni projeleri bu yıl görmeyi dileyelim.

Başarılı bir akademik geçmişi olan Cem Zorlu’nun olaylara salt bir Hoca bakışı yok. Daha makro ve önümüzdeki 10 yılı içeren bir perspektifle yaklaşıyor. Özellikle Almanya tecrübesi ile batı medeniyetinin çektiği sıkıntıları görmüş olması O’nu aile ve eğitim konularında, görünüşün aksine katı bir muhafazakar yapmış. Aslında çok önemli bir tecrübe bu. Almanya’nın 90’lı yıllarda aile ve eğitim hayatında yaşadıklarını şimdi bizim yaşıyor olmamız, nelerin büyük problem doğuracağı bağlamında ve çözüm üretmek açısından büyük bir şans.Tedbirleri alma yeri meclis olunca,uyarılarda önem arz eder mutlaka.

Konya kamu oyununda sıklıkla tartıştığı ve bir kısmının değişmeye başladığı il müdürleri konusunda da, önemli değişikliklere işaret ediyor Cem Hoca. Bu konuda her ne kadar isim vermese de benim anladığım birkaç isim dışında Konya’daki il müdürlerinin çoğunluğu yakın zamanda değişecek. Bir kısmı zaten değişti, yakın zamanda diğer bir kısmının daha değişeceğini söyleyebiliriz.

Uzmanlık alanı eğitim ve diyanet olan Cem Zorlu’nun bu konularda da önemli tespitleri ve önerileri var, sanırım ilgili bakanlar Cem Hoca’dan bu iki konuda fazlasıyla istifade ederler.

Madem Ak Parti’li bir vekille girdik yazımıza, Ak Parti ile devam edelim. Bu günlerde yoğun bir telaş içinde Ak Parti Konya teşkilatı. İlçe kongrelerini yapıyorlar. İlçe sayısı çok fazla olunca Ak Parti Konya teşkilatının işi de bir o kadar çok oluyor. İlçe kongreleri yapılmaya başlandı ve önemli bir kısmı da tamamlandı. Konya’nın kırsalında işler tamamlanınca, sıra merkez ilçeler ve il teşkilatı seçimlerine gelecek. Sanırım Temmuzu bulacak bu süreç.

Hükümette olmak, iltifat için yeterli belki. Ancak Konya’nın her bir ilçe başkanını seçerken göstereceği önemli çaba kaliteli bir teşkilat yapısı demek olacak. Kaliteli teşkilatlarda önemli işlere imza atacak demektir. Bu konuya işaret etmek istedim.

Ak Parti Konya teşkilatının son birkaç ayda yaşanan olaylar konusunda daha dinamik ve etkin bir tavır içinde olmasını bekliyordum açıkçası. Hangi konularda etkindi hangilerinde değildi, kişiye göre değişebilir. Ancak toplumun beklentileri şimdiki yapılanların çok daha üstünde, bunu söylemek gerekir.

 

 

Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Araştırmacı Yazar Murat Bardakçı Konya'da
  • “STK'lar ile uyum içerisinde çalışacağız”
  • Konya’da karla kaplanan dağ yolları ulaşıma açılıyor
  • Başkan Altay: “Zaman, birlik olma zamanı”
  • Gönül işçileri iş başında

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA