• Konya3 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Genel İdare Kurulu sona erdi
15 Eylül 2012 Cumartesi 17:44

Genel İdare Kurulu sona erdi

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) tarafından Konya'da düzenlenen Genel İdare Kurulu (GİK) toplantısı sona erdi.
 
Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) tarafından Konya'da düzenlenen Genel İdare Kurulu (GİK) toplantısı sona erdi.
İki ayda bir farklı illerde yapılan ve bu kez Konya Şubesi’nin ev sahipliğinde gerçekleşen GİK toplantısı, verilen gala yemeği ile sona erdi. 2 gün süren toplantıların son gününe Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz da katıldı. Gala yemeğinde konuşan MÜSİAD Konya Şube Başkanı Aslan Korkmaz, Konya sanayisi hakkında bilgiler vererek, Konya Ovası Projesi’nin (KOP) önemine değindi. KOP’un tamamlanması için verilen desteğin sürmesini isteyen Korkmaz, Konya’ya acilen lojistik köy kazandırılmasını beklediklerini bildirdi.
Konya’daki sivil toplum kuruluşları adına konuşan Konya Ticaret Borsası Başkanı M. Uğur Kaleli de, Türkiye’nin son 10 yılda her alanda çok önemli mesafeler aldığını, bunda uygulanan ekonomik ve sosyal politikaların yanı sıra örgütlü Türk özel müteşebbisinin payının oldukça fazla olduğunu belirtti.
MÜSİAD Genel Başkanı Nail Olpak, ülkede ekonomik canlılığın sağlanması için üzerlerine düşen görevi yerine getirmeye çalıştıklarını ifade etti. Olpak, “MÜSİAD olarak ekonomide soğuma, yavaşlama söylemlerinin oldukça konuşulduğu bu dönemlerde bu tür faaliyetlerle üzerimize düşenleri fazlasıyla hayata geçirmeye çalışıyoruz. Çünkü zaman mevcudu korumak ve gelirini muhafaza etme değil, koşma zamanı. Krizden sonra hep birlikte biraz hızlı koştuk, yüksek büyüme hızlarını elde ettik. Şimdi tekrar hızlanma zamanı geldi” dedi. Olpak, ev sahipliği için MÜSİAD Konya Şubesi’ne de teşekkür etti.
Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz ise, toplumu oluşturan bütün unsurlarla kalkınma sürecinin devam etmesi gerektiğini, yapılan toplantının buna güzel bir örnek olduğunu dile getirdi. Bakan Yılmaz, “Kalkınma ajanslarımız Türkiye’yi kucaklayan ancak 3-4 yıllık bir geçmişi olan yapı. Bizden çok çok önce bu yapıları kurmuş ülkeler var. Kalkınma ajansları milletimizin kalkınma iradesinin bir yansımasıdır. Daha ileriye gitme, daha güçlü bir toplum olma arzusu, daha müreffeh bir toplum olma arzusunun ifadesi” diye konuştu.
Konuşmaların ardından MÜSİAD Konya Şube Başkanı Aslan Korkmaz ve MÜSİAD Genel Başkanı Nail Olpak, Bakan Yılmaz’a günün anısına çeşitli hediyeler verdi.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Bigo Yayıncı Başvurusu
  • Bakan Kurum: Konya'daki yatırımların açılışını Cumhurbaşkanı Erdoğan gerçekleştirecek
  • Eğiste Hadimi Viyadüğü bugün açılıyor
  • Makine ihracatında rekor
  • Kağnıcı: "Model şehir Konya’nın ulaşımı güçlendirilmeli"
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA