• Konya23 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Gençlik ve sorunları Ribat öncülüğünde konuşulacak
30 Eylül 2015 Çarşamba 12:55

Gençlik ve sorunları Ribat öncülüğünde konuşulacak

Ribat Eğitim Vakfı, Meram Belediyesi ve Necmettin Erbakan Üniversitesinin birlikte organize ettiği Gençlik ve Sorunları Çalıştayı 3-4 Ekim 2015 Cumartesi ve Pazar günü Bera Otel’de yapılacak.

Ülkemizin en önemli konularından birisi olan gençlik, sorunları ve bu sorunlarla nasıl başa çıkılacağı konuları hafta sonunda Konya'da masaya yatırılacak.

Ribat Eğitim Vakfı, Meram Belediyesi ve Necmettin Erbakan Üniversitesinin birlikte organize ettiği çalıştayda 4 konferans, bir sempozyum ve 11 ayrı konunun farklı uzman ve akademisyenler tarafından tartışılacağı çalıştay yapılacak.

03-04 Ekim 2015 tarihlerinde Konya Merkez Bera Otelde yapılacak olan Gençlik ve Sorunları Çalıştayı ile ilgili bir açıklama yapan Ribat Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Muzaffer Büyük, gençlerin çağ ile birlikte gelen önemli sorunlarının toplumu etkilediğini ve bu sorunları çözerek asrı yönetebilecek gençleri yetiştirmenin ülkemizin en önemli sorumluluğunu oluşturduğunu ifade etti.


Muzaffer Büyük, "Ribat Eğitim Vakfımız okulların açılması ile daha net bir şekilde gençler ve gençliğimizin sorunları görülmektedir. Şunu çok iyi bilmekteyiz, gençliğin sorunlarını bilmeden, tespit etmeden bu sorunlara çözüm üretmenin imkanı yoktur.


Ayrıca gençlerimiz lise, üniversite ve örgün öğürenim dışında kah sanayide, kah başka bir alanda yaşamlarını sürdürürken medyanın, internet ve sosyal medyanın, sosyal hayatın getirdiği önemli tezatlarla ve başka bir çok sorunla başa çıkmaları gerekiyor.

Eğer bu sorunlarla gençlerimizi baş başa bırakırsak şunu bilmeliyiz ki gençlerimizin bir çoğunu kaybedeceğiz, gençlerimizi kaybederken aslında kendimizin, ülkemizin ve bütün insanlığın geleceğini de kaybetmiş olacağız.

Bu sıkıntıların farkındayız ve elimizden geleni yapmaya ve çağın sorunları ile başa çıkan, imanlı, ahlaklı, dürüst, çalışkan, başarılı gençler yetiştirmek için var gücümüzle mücadele etmeye kararlıyız.

Çalıştayımızı Necmettin Erbakan Üniversitesi ve Meram Belediyesi ile birlikte tertip ediyoruz. Ben hem Necmettin Erbakan Üniversitemiz, hem Meram Belediyemizi bu konuyla ilgili vermiş oldukları destek için teşekkür ediyorum.

Çalıştayımız 03 Ekim 2015 Cumartesi günü saat 9.00'da Merkez Bera Otelde başlayacak. ilk gün Prof. Dr. Ali Akpınar, Prof. Dr. Ramazan Altuntaş, Prof. Dr. Abdullah Topçuoğlu  hocalarımızın da katılacağı 4 ayrı konferans olacak. Akşam ise Lale Eğitim Kurumlarında bir sempozyum yapacağız.

04 Ekim Pazar Günü ise Prof Dr Önder Kutlu gibi değerli hocalarımızın başkanlığında 11 ayrı çalıştay düzenleyeceğiz. Bu çalıştaylarımızda gençler ve sorunları konuşulacak, çözüm önerileri masaya yatırılacak.

Aynı gün sonuç bildirgesinin okunmasıyla son bulacak Gençlik ve Sorunları Çalıştayındaki sunumlar ve konuşmalar kitap olarak da basılacak ve başta yetkili ve ilgililer olmak üzere kamuoyumuza sunulacaktır." dedi.

Gençlik ve Sorunları Çalıştayına tüm halkımızın davetli olduğu da bildirildi. 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Ankara Yolu’nda zincirleme kaza!
  • Beyşehir’de ay yıldızlı kavşaklar dönemi
  • AK Parti Milletvekili Recep Konuk Beyşehir'de
  • AK Parti Milletvekili Recep Konuk Beyşehir'de
  • En yüksek viyadük inşaatına yolcu ilgisi

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA