• Konya4 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Gençlik, Akışın Ahde Vefa programında buluştu
18 Şubat 2012 Cumartesi 10:08

Gençlik, Akış'ın 'Ahde Vefa' programında buluştu

AK Parti Konya milletvekili Mustafa Akış'ın, AK Parti Konya Gençlik Kolları adına düzenlediği Ahde Vefa programı gençleri bir araya getirdi.
AK Parti Konya milletvekili Mustafa Akış'ın,  AK Parti Konya Gençlik Kolları adına düzenlediği ‘Ahde Vefa’ programı gençleri bir araya getirdi.
 
Dedeman Otel'de düzenlenen programa AK Parti Konya milletvekili Mustafa Akış, Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, AK Parti Konya Gençlik Kolları Başkanı Ahmet İzi, AK Parti Gençlik Kolları Kurucu Başkanı Faruk Şekerci ve AK Parti Gençlik Kolları üyeleri katıldı.
Programda konuşan Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, milletvekili Mustafa Akış’ın düzenlediği ‘Ahde Vefa’ programının güzel bir düşünce olduğunu,  önemli olanın AK Parti ailesine mensup olmak ve başbakanın kendilerine verdiği görevi tam anlamıyla yerine getirmek olduğunu ifade etti.
Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay:’Bugün belediye başkanlığı görevini biz yürütüyoruz. Yarın da bu siz gençlere teslim edeceğiz. Bize verilen görevleri en iyi şekilde icra etmeye çalışıyoruz. 2002 yılından itibaren görev alan arkadaşlarımız ilk günlerinde çok zorluk çektiler. Kurulma aşamasında aralarında para toplayarak teşkilat kirasını ödeyen arkadaşlarımız vardır. Birçok faaliyeti kendi imkanlarıyla yaptılar. Ama bugün AK Parti Türkiye’yi dünyada örnek gösterilen, dünyanın en önemli ülkelerinden biri konumuna getirdi. Başbakan dünyanın en önemli liderlerinden birisi. Bütün mazlumların bütün ezilmiş milletlerin umudu haline geldik. Bu aşamada AK Parti ailesinde bugüne kadar görev almış arkadaşlarımızın katkısı çok büyük’ dedi.
 
 
AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Akış, 2002 yılında gençlerle birlikte kurdukları bu çabanın meyvesini bugün kurmanın mutluluğunu yaşadığını dile getirdi.
AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Akış;’İki önemli konuya bağlıyız. Bunlardan ilki siyasette gözümüzü açtığımız AK Parti ve ustamız Recep Tayyip Erdoğan. Bu ikisine gönül verdik ve sevdalandık. Bu programların devamı gelecek. Bugün biraz organizasyon hatasıyla geç kalmış olsam da ileriki zamanlarda AK Parti’ye gençlik kollarına gönül vermiş, çoğu zaman eşinden, çocuğundan feragat edip fedakârlık gösterip,  bu yola baş koymuş arkadaşlarla her zaman birlikte olacağız. Benim açımdan bu program helallık isteme adına düzenlenmiş bir programdır. Çünkü 12 Haziran tarihinde milletvekili seçildik ve milleti temsil ediyoruz. Seçilmemde hepimizin çok ciddi payları mevcuttur. 2002’de başlayıp, 2012’ye varan serüvende siz bu partiye gençliğe sahip çıktınız. Onun için gençlik kollarının hiç kimsenin adamı olmadan kendi duruşunuza katkı verdiğiniz için ben bugün buradayım. Programa koşarak geldim. Çünkü gençlik siyaseti her zaman samimi siyaset oldu. Hep samimiyetle kardeşlikle bu noktalara geldik. Siyasette her zaman dik durduk. Recep Tayyip Erdoğan’a biat ettik. AK Parti’nin neferi olduk. Biz birlik ve beraberliğimizi gün geçtikçe arttırmalıyız. Umarım bir kaynaşmaya vesile olmuştur’ dedi.
AK Parti Konya Gençlik Kolları Başkanı Ahmet İzi, AK Parti’de gençliğin bir şifre olduğunu vurgularken, bugün AK Parti Konya teşkilatında bu şifrenin ete kemiğe bürünmüş halini görmenin mümkün olduğunu dile getirdi. Parti Konya Gençlik Kolları Başkanı Ahmet İzi;’İlk yönetim kurul toplantısına katıldığımda bana şu soruyu sordular:’Neden AK Parti’yi seçtin?’ Ben de cevap olarak, ‘seçeceğim başka parti var mı’ diye siyasi bir cevap vermiştim. Bugün Türkiye’nin 18-24 yaş grubu arasındaki gençlerin % 55’i bu partiye bağlılık hissediyor. Gençlik teşkilatı olarak şu an daha önceki dönemlere rağmen çok daha iyi şartlarda siyaset yapıyoruz. Fakat teşkilatta devamlılık esastır. Bugün yaptığımız siyaseti bizden önce görev yapmış olan ağabeylerimize borçluyuz. Belediye meclis üyeleri, büyükşehir belediye meclis üyeleri, ana kademede görev yapan il teşkilatından geçme arkadaşlarımız bugün burada birlikteyiz. Bu imkânı sağlayan AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Akış’a teşekkür ediyorum’ dedi.
 
 
HABERKONYA / Ramazan Düşünceli


 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA