• Konya5 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Gençliğimiz bayramına sahip çıkmalıdır
18 Mayıs 2013 Cumartesi 10:36

'Gençliğimiz bayramına sahip çıkmalıdır '

Milliyetçi Hareket Partisi Konya İl Başkanı Tarık Taşcı Bu gün kutlanan ama gündemden düşürülmeye çalışılan Cumhuriyet Bayramları, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramlarımız ve idrak...
Milliyetçi Hareket Partisi Konya İl Başkanı Tarık Taşcı “Bu gün kutlanan ama gündemden düşürülmeye çalışılan Cumhuriyet Bayramları, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramlarımız ve idrak ettiğimiz Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramlarımız dün verilen destanlaşan Kurtuluş Savaşımızın bugüne olan yansımalarıdır.   Bu milli bayramlarımız bizim geçmişten ders almamızı ve geleceğe emin adımlarla ilerlememizi sağlar. Unutmayalım ki” dedi
MHP Konya İl Başkanı Tarık Taşcı “ 15-21 Mayıs tarihleri arasında her yıl Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını kutluyoruz. Başka bir deyişle Gençlik Haftasını kutluyoruz. Bu hafta; l. Dünya Savaşından sonra haksızlığı uğramış, işgal edilmiş olan Osmanlı Devletinin küllerinden yeni bir devlet yaratan Atatürk ve arkadaşlarının öncülüğünde 19 Mayıs 1919 da başlayan,  Büyük Türk Milletinin Destanlaşan mücadeleleri hatırlanmaktadır.
1914 başlayan l. Cihan Harbinde bütün cephelerde kahramanlıklar yaratan Osmanlı Devleti: Müttefiklerinin yenilmesi üzerine yenik sayıldı. Osmanlı Ordusu dağıtıldı, tersaneler demir yolları ve benzeri yerler işgal edildi. Aziz Vatanımız adım adım işgale başladı. Buna tarih boyunca özgür yaşamış Türk illeti seyirci kalamazdı. 1919’un Mayısında Atatürk’ün Samsuna ayak basması ile büyük başkaldırı başladı. Bütün yurtta eli silah tutanlar, Atatürk ve silah arkadaşlarının kurduğu Türk Ordusuna katılarak modern silahlarla donatılmış olan işgal kuvvetlerine karşı destanlaşan bir mücadele verildi. Yeni Türkiye Cumhuriyeti kuruldu. Mehmet Akif merhumun dediği gibi ;“ Allah bu millete yeni bir İstiklal Marşı yazdırmayı ve yeni bir İstiklal Savaşı kazandıracak ortamları göstermesin.” Gerektiği zaman da o mücadeleyi tekrar vermekten kaçınmayacağımızı da BÜTÜN DÜNYA BİLSİN.
Türkiye Cumhuriyeti’nin kolayıkla kurulmadığı bütün milletimizin malumlarıdır. Kolay kazanmadığımız Cumhuriyeti kolayda teslim etmeyiz. Bu vatanın her karış toprağı şehit kanı ile sulanmıştır. Akif’in  “Şüheda toprağı sıksan, şüheda/Canı cananı alsında hüda.”  mısralarında bu çok veciz bir şekilde dile getirilmiştir.
Dün yedi düvel ülkemize bütün cephelerden saldırmışlar cevaplarını da almışlardı. Bu günde şartlar değişmedi: Dost görünen, sözde müttefikimiz görünen bütün ülkeler, dün Sevr paçavrası ile yaptıramadıklarını cilalanmış BOP vb. görüntülerle bu gün yaptırmaya çalışmaktadırlar. Ama hesaba katmadıkları bu millet, dün onlara verdiği cevabı bu günkü anladıkları dilden yine verecek ve bir kere daha hüsrana uğrayacaklardır.
Aziz milletim, gelin dünya haritasına birlikte bir bakalım ve gerçekleri hatırlamaya çalışalım. İslam ülkelerinin hemen hemen hepsi iç karışıklıklarla mücadele etmektedirler. Dünya üzerinde müslüman olmayan ülkelerden karışığını göremezsiniz varsa hemen Nato tarafından, ABD tarafından müdahale edilir. İnceleyelin göremezsiniz. O zaman neden İslam ülkeleri karışık, neden İslam ülkeleri iç savaş kâbusu yaşamaktadırlar ve savaşın arkasındaki gerçekleri inceleyelim. Göreceğimiz tek gerçek İsrail ve Amerikan çıkarlarıdır. Gelin ülkemizin ve İslam ülkelerinin çıkarlarını koruma ve kollamada birlik olalım. Bizim Amerikadan yönlendirilen bir yönetime ihtiyacımız yok. Her ülke karıştığında yapılan Amerikan seyahatlerine bir dur diyelim. Biz bize yeteriz de artarız bile.
Bu gün kutlanan ama gündemden düşürülmeye çalışılan Cumhuriyet Bayramları, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramlarımız ve idrak ettiğimiz Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramlarımız dün verilen destanlaşan Kurtuluş Savaşımızın bugüne olan yansımalarıdır.   Bu milli bayramlarımız bizim geçmişten ders almamızı ve geleceğe emin adımlarla ilerlememizi sağlar. Unutmayalım ki büyük önderin dediği gibi;”Milli benliğine sahip çıkmayan milletler başka milletlere yem olurlar.”
Aziz Milletim, bu gün Türk Bayrağına sahip çıkmayı suç kabul edenlere, Bu gün Türkiye Cumhuriyetinden rahatsız olanlara ve tabelalardan T.C yazısını sildiren gafillere hak ettikleri cevabı vereceğinden eminiz.  Sen tarihten büyük destanları yazan ve yazacak olan büyük bir geçmişe sahipsin büyüklüğünü bütün cihanın bir daha göreceği umudu ile GENÇLİK BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN. 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'da parasız kalınca tornavida ve eldiven alıp, hırsızlığa başlamış
  • Konya nüfusunun 3'te 1'ini çocuk nüfus oluşturuyor
  • Konya’da Bedesten bölgesi tarihi yeraltı katlı otopark ile nefes aldı
  • Konya'da soyguncuyu etkisiz hala getiren çalışanını maaşla ödüllendirdi
  • Konya'da köylülere bedava at dağıttılar

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA