• Konya15 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Gençlerimiz için elimizden geleni yapıyoruz
14 Aralık 2010 Salı 15:06

'Gençlerimiz için elimizden geleni yapıyoruz'

Karatay Belediyesi'nde TTNET Vitamin bilgilendirme semineri düzenlendi...
SEBİT Eğitim ve Bilgi Teknolojileri A.Ş.  tarafından TTNET Vitamin hakkında Karatay İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Karatay Belediyesi işbirliği ile tanıtıcı bir eğitim semineri düzenlendi.

Türk Telekom ve Karatay İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile düzenlenen TTNET VİTAMİN bilgilendirme toplantısı Karatay Belediyesi meclis salonunda yapıldı. Katılımcıların motivasyon ve hafıza teknikleri konusunda bilgilendirildiği toplantıda İlköğretim ve lise öğrencilerinin eğitim ve öğretim başarılarının artırılmasına yönelik olarak gerçekleşen bilgilendirme toplantısında ayrıca VİTAMİN eğitim portalının da bir tanıtımı yapıldı.

Bilgilendirme toplantısında kısa bir açış konuşması yapan Karatay İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Ergun, geleceğimizin emanet edileceği gençlerimizin en iyi şekilde yetişmeleri için hiçbir fedakarlıktan kaçınmadıklarını, bütün yaptıklarının eğitim için olduğunu belirterek katılımcılara başarı dileklerinde bulundu.

Türk Telekom Bölge Müşteri ilişkileri Müdürü Hikmet Karaman ile Türk Telekom Bölge Ürün Sorumlusu Alper Bayraktar’ın tanıtım konuşmasını yaptığı seminerde katılımcılara TTNet Vitamin hakkında detaylı bilgi verildi. Bölge Müşteri İlişkileri Müdürü Karaman; eğitimden sağlığa, ticaretten güvenliğe, bankacılıktan kurumsallaşmaya her alanda internetin hayatın vazgeçilmezlerinden olduğunu belirtti. Doğru kullanıldıkça, istenilen bilgilere süratli, güvenilir bir şekilde ulaşıldığını; yanlış kullanıldığında bazı zararları olan internetin bu zararlarından korunmak için Türk Telekom’un TTNet Vitamin gibi yenilikler yaptığını belirten Karaman, amaçlarının eğitim konusunda da daha iyi bir internet ortamı oluşturmak olduğunu söyledi.

Konuyla ilgili bir konuşma yapan Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli ise İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Türk Telekom ve SEBİT’in iş birliği ile çok güzel bir hizmetin ortaya çıktığını söyledi. Bu hizmetin ülkemizin bilgi toplumu olma yolunda bir katkı sağlayacağını kaydeden Başkan Hançerli; bilgi teknolojisine kayıtsız kalan toplumların ilerlemesinin mümkün olmayacağını, bu anlamda ülkemizde çok büyük atılımların yapıldığını, en ücra köşelere hizmet sunmak için ADSL alt yapısının oluşturulduğunu belirtti. Başkan Hançerli, internetin sınırları olmayan çok büyük bir alanı olduğunu, bu alanın içerisinde doğru şeylerin olduğu gibi zararlı bilgilerin de olduğunu bunları yararlı bir şekilde kullanmak için doğru bilgi ile desteklememiz gerektiğini söyledi.

Türk Telekom Bölge Ürün Sorumlusu Alper Bayraktar katılımcılara TTNet Vitamin hakkında bilgi verirken, vitaminin okul ve öğrencilere olan katkısı ile programın kullanımı hakkında slayt gösterimi ile anlatım yaptı.

“TTNET, interaktif eğitim destek paketi TTNET VİTAMİN ile ilköğretim öğrencilerinden sonra lise öğrencilerinin de öğrenim kalitesini yükseltmeye devam ediyor.

TTNET, Milli Eğitim Bakanlığı’nın müfredatı ile tam uyumlu ve sürekli güncellenen yapısı ile bugüne kadar 215 bini aşkın öğrencinin kullandığı TTNET Vitamin’in lise 1 ve 2’inci sınıflar için hazırlanan TTNET Vitamin Lise paketini kullanıma sunuyor. Kullanıcı dostu ara yüzü ve detaylı konu içerikleri ile öğrencilerin okulda aldıkları bilgileri evde pekiştirmesine yardımcı olacak TTNET Vitamin Lise paketi; Matematik, Fizik, Kimya, Biyoloji, Dil ve Anlatım derslerinden ve İngilizce bölümünden oluşuyor. TTNET Vitamin Lise Milli Eğitim Bakanlığı müfredatı ile tam uyumlu olmasından dolayı öğrenciler, ders çalışırken aynı konuları farklı alıştırmalar ile pekiştirebiliyor. TTNET Vitamin Lise, öğrencilere internet üzerinden ulaşılan eşsiz bir eğitim ortamı sağlayarak Türkiye’nin her yerinde tüm öğrencilere eşit eğitim alma imkanı sunuyor. Ders konularını; sesli anlatımlar, interaktif etkinlikler, deneyler ve videolu çözümlü örnekler, tarama testleri ile sunarak öğrencilerin konuları rahatlıkla öğrenmelerine imkan sağlıyor. TTNET Vitamin Lise sayesinde dersleri kolaylıkla kavrayabildiğini gören öğrencilerin kendilerine olan güveni de artıyor. Öte yandan öğrencilerin ders aralarında mola vermesi ve rahatlaması için yer alan skeçlerle öğrenciler keyifli bir çalışma ortamına sahip oluyor.

TTNET Bölge Ürün Sorumlusu Alper Bayraktar TTNET Vitamin ile ilgili yaptığı değerlendirmede "Türkiye’nin lider internet servis sağlayıcısı olarak eğitime çok büyük önem veriyoruz. TTNET Vitamin bugüne kadar 215 bini aşkın öğrenciye ulaştı. TTNET Vitamin ile de çok sayıda öğrenci ve öğretmene ulaşmayı hedefliyoruz. Bugün ne yazık ki bazı bölgelerde öğrencilerimizin sınavlara hazırlanırken gerekli kaynaklara ulaşmakta zorluk çektiğini biliyoruz. TTNET Vitamin, internet üzerinden sunduğu interaktif eğitim desteği sayesinde öğrencilerin mekandan bağımsız olarak ihtiyaç duydukları bilgiye, kendi eğitim programlarına paralel olarak ulaşmasına imkan tanıyor" diye konuştu. TTNET Vitamin ile öğrencilerin istedikleri bilgiye daha hızlı ulaşmasını amaçladıklarını ifade eden Bayraktar, "TTNET Vitamin derinlemesine bir bilgi kaynağı. Öğrenciler de bu sistemde istedikleri derinliğe inebiliyor. Öğrenciler, çözemedikleri bir alıştırma hakkında aldıkları ilk bilgileri yeterli buldukları takdirde konularda ilerlemeyi seçebiliyor. Bilgilerde eksiklik hissettikleri durumda ise konuyla ilgili daha detaylı bilgiye ulaşabiliyor" dedi. Bayraktar, sözlerine şöyle devam etti: "TTNET Vitamin, dersleri daha basit, net ve anlaşılabilir hale getiriyor. TTNET Vitamin, konuyu hızlı ve yaşayarak öğretiyor. Öğrencilerin ihtiyaçlarını çabuk ve doğru bir şekilde anladığı gibi en etkin şekilde karşılamasına da olanak tanıyor" dedi.

TTNet Vitamin hakkında Karatay Belediyesi ve Karatay İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile Türk Telekom tarafından düzenlenen seminere; Karatay İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Ergun, Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, Karatay Belediye Başkan Yardımcıları Hüseyin Baran ve Hasan Hüseyin Esfendiyar, Türk Telekom Bölge Müşteri İlişkileri Müdürü Hikmet Karaman, Türk Telekom Bölge Ürün Sorumlusu Alper Bayraktar, Karatay İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nde görev yapan öğretmenler, Karatay Belediyesi daire müdürleri ve belediye personeli katıldı.
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konyaspor'dan teknik direktör açıklaması
  • Yolcu otobüsü devrildi: 3 ölü, 20 yaralı
  • Ekmek fırınında patlama paniğe neden oldu
  • Yüzmek için girdikleri gölette boğuldular!
  • Konyalı Abdüllatif Şener'e yine tepki gösterdi!

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA