• Konya6 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Gençler kötülüklerden kurtarılmalı
03 Temmuz 2010 Cumartesi 20:59

Gençler kötülüklerden kurtarılmalı

Müslüman Gencin El Rehberi, Bir Üniversiteli Genç gibi 10dan fazla kitabın yazarı olan Selçuklu Vaizi Yazar Muzaffer Dereli
Müslüman Gencin El Rehberi, Bir Üniversiteli Genç gibi 10’dan fazla kitabın yazarı olan Selçuklu Vaizi Yazar Muzaffer Dereli, dine susamış bir gençliğin olduğunu belirterek, gençlerin medyada ne gördüyse onunla yetiştiğini söyledi. Dereli, ateşin içinde kalan gençlerin ip atarak veya el uzatarak bulundukları yerden kurtarılması ve doğru yolun gösterilmesi gerektiğini bildirdi. Faizin haram olduğunu bilmeyecek kadar dini hiç bilmeyen bir gençlikle karşı karşıya olduklarını aktaran Dereli, ‘İslam, ahlak, Allah ve Resulü sevgisi nedir?’ konularının özünün gençleri sıkmayacak şekilde anlatılmasını vurguladı.

Muzaffer Dereli kimdir?
1957 yılında Konya Alibeyhüyüğü Kasabası’nda doğdu. Niğde İmam-Hatip Lisesi’nde öğrenci iken, gazete ve dergilerde şiir ve hikâyeleri yayımlandı. İlk kitabı, İmam Hatip Lisesi son sınıfta ‘Kâinatı Bir Yaratan Var’ adıyla basıldı. Niğde ve Konya'nın değişik yerlerinde görev yaptı. 1984’de Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden mezun oldu. Selçuk Üniversitesi Kampüs Camii’nde görevliyken, baskıları on binleri bulan ve üç seriden oluşan Müslüman Gencin El Rehberi adlı çalışmasını yayımlandı. Evli ve üç çocuk babası olan Dereli, halen Selçuklu vaizliği görevini yürütmektedir. Gazete yazılarının yanı sıra, radyo ve televizyon da sohbet programları devam etmektedir. Dereli’nin Kâinatı Bir Yaratan Var, Vicdan Azabım, Müslüman Gencin El Rehberi  1-2-3, Cennete Giden Yol, Güller Sevgiyle Açar, Efendim (s.a.v.), Sevgi Pınarı, Peygamberimizden Kıssalar, Mü’minlerin Özellikleri, İslam'ın Evrensel Mesajları, Allah’ın En Güzel İsimleri, Bir Nur Doğdu Hira’dan, Allah Korkusu ve Ümit, Hayat Ölçüleri, Bir Üniversiteli Genç, Allah ve Rasûlü Sevgisi, Hastalık ve Mükâfatları, Ebedi Mutluluk Yolu, Vasiyetname, Ey Oğul, İbretli Kıssalar ve Hikmetler adlı eserleri vardır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Kiraz üreticileri "don" nöbetinde
  • Konya'da üniversite öğrencilerinden örnek davranış
  • Konya'daki feci kazadan kötü haber! Yaralı kadın hayatını kaybetti
  • Seydişehir'de "sulama sezonu" açıldı
  • Beyşehir'de yurtta kalan öğrencilere doğa gezisi

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA