• Konya13 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Gençler en çok onu beğeniyor
14 Mart 2012 Çarşamba 10:21

Gençler en çok onu beğeniyor

Siyaset, Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı (SETA) tarafından yapılan Türkiyenin Gençlik Profili araştırması sonucunda gençlerin en çok beğendiği dizi TNTde yayınlanan Kurtlar Vadisi Pusu oldu.
Siyaset, Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı (SETA) tarafından yapılan “Türkiye’nin Gençlik Profili” araştırması sonucunda gençlerin en çok beğendiği dizi TNT’de yayınlanan Kurtlar Vadisi Pusu oldu.
 
Türkiye’nin en geniş kapsamlı gençlik araştırması olan çalışmaya 15-29 yaş aralığında 10 bin 174 genç katıldı. Gençlerin en çok beğendiği dizi sıralamasında Kurtlar Vadisi Pusu yüzde 15,7’lik bir oranla ilk sıraya oturdu. Kurtlar Vadisi’ni yüzde 9,3’le Öyle Bir Geçer Zaman Ki, yüzde 8,1’le Kuzey ve Güney, yüzde 6,9’la Muhteşem Yüzyıl ve yüzde 4,4’le Adını Feriha Koydum dizisi izledi.
Araştırmada katılımcılara boş zamanlarında en sık yaptıkları etkinlik de soruldu. Buna göre gençler boş zamanlarda  en çok televizyon izliyor (%56,8). Buna ek olarak, katılımcıların %40,8’i kitap, dergi, gazete okuma, %37,2’si internette sosyal medya ağlarına katılma, %29,6’sı spor yapma, %15,6’sı tiyatroya, sinemaya ve konsere gitme, %13,4’ü ise kıraathane ve kafe gibi mekânlarda arkadaşlarla buluşmayı tercih ettiklerini belirtti.
BAŞBAKAN ERDOĞAN EN ÇOK HAYRANLIK DUYULAN KİŞİ
Siyaset, sanat, eğitim ve edebiyat gibi alanlarda hayranlık duydukları birinin olup olmadığı yönünde sorulan soruya da katılımcıların yaklaşık yarısı (%45,9), olumlu yanıt verdi. Katılımcıların bu soruya verdikleri yanıtlar; bölge, cinsiyet, yaş ve eğitim düzeyine göre farklılaşsa da, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, bütün değişkenlere göre ve toplamda, katılımcıların en çok hayranlık duyduğu isim olduğu ortaya çıktı. Sonuçlarda dikkat çeken önemli bir diğer bulgu ise katılımcıların belirttikleri ilk on isimde bir kadının yer almaması oldu.
EN ÇOK POP MÜZİK DİNLENİYOR
Katılımcıların en çok dinledikleri müzik türü şöyle: Yerli (%52,4) ve yabancı (%22) pop, arabesk (%21,9), Türk halk müziği (%21,8), rock (%14) ve Türk sanat müziği (%10,3).
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'da parasız kalınca tornavida ve eldiven alıp, hırsızlığa başlamış
  • Konya'da soyguncuyu etkisiz hala getiren çalışanını maaşla ödüllendirdi
  • Konya’da Bedesten bölgesi tarihi yeraltı katlı otopark ile nefes aldı
  • Konya nüfusunun 3'te 1'ini çocuk nüfus oluşturuyor
  • Konya'da köylülere bedava at dağıttılar

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA