• Konya25 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Genç Ufuklar Akademisi başladı
20 Kasım 2011 Pazar 14:12

Genç Ufuklar Akademisi başladı

Akademinin ilk konuğu olan Selçuklu Belediye Başkanı Ugur İbrahim Altay, BİZİM EN BÜYÜK SERMAYEMİZ MİLLETİMİZİN FERASETİ VE GENÇLİĞİMİZİN DİNAMİZMİDİR dedi.

Akademinin ilk konuğu olan Selçuklu Belediye Başkanı Ugur İbrahim Altay, “BİZİM EN BÜYÜK SERMAYEMİZ MİLLETİMİZİN FERASETİ VE GENÇLİĞİMİZİN DİNAMİZMİDİR” dedi.

Selçuklu Kent Konseyi Gençlik Meclisi tarafından uygulamaya konulan ve Genç Ufuklar Akademisi kapsamında her hafta sonu konusunda uzman kişilerce verilecek olan konferansların ilki Selçuklu Belediyesi Sosyal Tesislerinde yapıldı.

Gençlerin kendi branşlarında aldıkları eğitim öğretimle birlikte daha fazla sosyal faaliyete katılmaları ve uzman kişiler tarafından birebir fikir alış verişinde bulunmalarını amaçlayan Genç Ufuklar Akademisi bir yıl sürecek bir eğitim takvimi oluşturdu. Programa Selçuklu Kent Konseyi Başkanı Faruk Ulular, Gençlik Meclisi Başkanı Mustafa Özdemir, Gençlik Meclisi üyeleri ve Selçuklu Belediye Başkanı Ugur İbrahim Altay katıldılar.

Selçuklu Gençlik Meclisince başlatılan Genç Ufuklar Akademisinin ilk konuğu Selçuklu Belediye Başkanı Ugur İbrahim Altay oldu. Gençlerle Deneyim Paylaşımı adlı konferansa katılan Selçuklu Belediye Başkanı Ugur İbrahim Altay, öğrencilik yıllarından itibaren edindiği bilgi birikimlerini gençlerle paylaştı.

Selçuklu Kent Konseyinin daha önceki dönemlerde de başarılı çalışmaları yerine getirdiğini ifade eden Selçuklu Belediye Başkanı Ugur İbrahim Altay, gençlerin ileriyi daha rahat görebilen ufku açık ve dinamik bir yapıya sahip olmalarından gurur duyduklarını söyledi. Türkiye’nin tüm dünya ülkeleri tarafından güçlü bir devlet yapısıyla algılandığını ifade eden Başkan Altay “Bizim en büyük sermayemiz milletimizin feraseti ve gençliğimizin dinamizmidir. Önemli görevlere talip bir milletin fertleriyiz. Bu yüzden tüm gençlerimizin niteliği bizim için önemlidir. En büyük vazifemizde milletimize karşıdır. Hepimiz sizden çok şeyler bekliyoruz. Özellikle geldiğimiz noktada gençliğimiz ön plandadır. Başarılı olduğumuz takdirde her alanda bir adım daha öne çıktığımız çok bariz bir şekilde görünmektedir” dedi.

Gençlerin mutlaka hedefleri olması gerektiğini, fakat hedeflere ulaşırken bulundukları konumları en iyi şekilde değerlendirmeleri gerektiğinin altını çizen Başkan Altay, öğrencilik yıllarından itibaren edindiği bilgi ve deneyimleri de gençlerle paylaştı. Altay “Hayatta çok uzak gördüğünüz hedefleriniz belki size çok yakın olabiliyor. Derslerinizle birlikte sosyal faaliyetlere katılın. Gençlik meclisimizde görev almanız bunun bir örneğidir. Sizi yürekten tebrik ediyorum. Kişisel ve sosyal sorumluluklarınızı en iyi şekilde yerine getirin. Sosyal çevreye önem verin. Kitap okumaya, arkadaşlıklarınızı güçlü tutmaya önem verin. En önemlisi anne babanızın kıymetini bilin. Onların beklentilerini boşa çıkarmayın. İyi niyeti hiçbir zaman elden bırakmayın. İllaki şu mesleğe ağırlık verin diyemem. Hangi bölümde okuyorsanız o dalda en iyi olmaya çalışın. Dinamik bir yapıda yetişmeniz sizin ileride kuracağınız mesleğin ve sosyal yaşantının temellerini atmanızı sağlayacaktır” dedi.

Konuşmasında tarih bilincinin de önemli olduğuna vurgu yapan Selçuklu Belediye Başkanı Ugur İbrahim Altay, ilim ve sanatta dünyada söz sahibi olan ve büyük ilim adamlarının yetiştiği Selçuklu medeniyetinin de bilinmesi gerektiğini söyledi. Altay “Konya 300 yıl Anadolu Selçuklu Devletine başkentlik yapmıştır. O dönemde farklı ırk ve dinlere ait insanlara baskı yapılmamış, hep hoşgörü ile davranılmıştır. Şehrimiz hoşgörünün temellerini atan büyük ilim ve gönül adamlarının izlerini taşımaktadır. Onları tanıdığımız zaman kentimizi daha iyi tanıyacağız ve en önemlisi geleceğe büyük bir medeniyetin penceresinden bakacağız, sağlam bir irade ve güven ile çalışacağız. Belediyemizin ismini aldığı Selçuklu ismi de böyle bir medeniyetin adını taşımaktadır” dedi.

Program sonunda, Selçuklu Gençlik Meclisi tarafından Selçuk Üniversitesinde düzenlenen ve Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlunun konuşmacı olarak katıldığı Kariyer Zirvesi isimli konferansa emeği geçen Gençlik Meclisi üyelerinin sertifikaları Selçuklu Belediye Başkanı Ugur İbrahim Altay tarafından verildi. Ayrıca Selçuklu Gençlik Meclisinin çalışmalarına katkılarından dolayı Gençlik Meclisi Başkanı Mustafa Özdemir tarafından Başkan Altay’a Selçuklu motifi işlemeli bir çini tabak hediye edildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA