• Konya-2 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Genç MÜSİADdan köyleri destekleme projesi
30 Nisan 2009 Perşembe 11:55

Genç MÜSİAD'dan köyleri destekleme projesi

MÜSİAD Gençlik Kurulu Konya Şubesi,Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyüreki ziyaret ederek yeni projelerini anlattılar.
MÜSİAD Gençlik Kurulu (Genç MÜSİAD) Konya Şube Başkanı Mustafa Kozan ve yönetim kurulu üyeleri, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek’e tebrik ziyaretinde bulundular.
 
Genç MÜSİAD Konya Şube Başkanı Mustafa Kozan, Yönetim kurulu üyeleri; Yakup Barınlı, Abdullah Topatan, Halit Bağrıaçık, Veli Vural, Haluk Kayahan, Ahmet Demirkirişci, Mehmet Üzümcü ve Uğur Özgün, halkın teveccühüyle tekrar Konya Büyükşehir Belediye Başkanı olan Tahir Akyürek’e tebrik ziyaretinde bulundular.
 
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Genç MÜSİAD heyetine teşekkür eden Başkan Akyürek, Genç MÜSİAD’ın Konya’da etkin bir kuruluş olduğunun altını çizdi.

Akyürek, “Konya’nın bir dünya şehri olması ve her alanda dünya kentleri ile yarışması için sizlere büyük görevler düşüyor. Bütün önemli süreçler, aynı zamanda ticaret erbabı insanların eliyle yeryüzüne yayılmıştır” dedi.

Genç MÜSİAD Konya Şube Başkanı Mustafa Kozan ise, “Gayemiz, ekonomik altyapıyı ve üretim imkânlarını ortaya çıkararak, üretim yapan ya da hizmet üreten tüm girişimcilere yol göstermektir. Milli ve manevi değerlere bağlı genç girişimciler yetiştirerek, Konya’ya, ülkeye ve tüm insanlığa faydalı işadamları yetiştirme vizyonu taşıyoruz” diye konuştu.  

Kozan, fizibilite çalışmaları tamamlanan, “Köylümü destekliyorum” projesi ve köy okullarına kütüphane ve bilgisayar projelerinden Başkan Tahir Akyürek’e bahsetti. Köylümü destekliyorum projesi ile köy okullarına kitap ve bilgisayar projelerinden bahseden Kozan şunları söyledi, “Köylümü destekliyorum projesi ile belirlenen iki köyümüzde, öncelikle fizibilite ve verimlilik çalışmaları yaptık. Buradaki arazilerin farklı bölgelerinden toprak numuneleri alarak, analizlerini yaptırdık. Yapılan analizler sonucu ortaya çıkan sonuçları çiftçilerle paylaştık. Projelerin yürütüleceği köylerde öncelikle seminerler düzenlenecek, sonra ise verimliliği artırma yoluna gidilerek, ürün için gereken takviyeler sağlanacak. Projenin sonunda ise kalitesi ve verimliliği yükseltilen mahsullerin alıcılarını ve üreten çiftçileri ortak zeminde buluşturarak, çiftçilerimize mahsullerini satış garantili üretim yapma imkânı sağlayacağız. Belirlediğimiz iki köy okulumuzun, önce fizibilite aşamasında kütüphane olmaya uygun derslikleri seçildi. Buranın incelemeleri yapıldıktan sonra kütüphane oluşturabilmek için uygun kitaplık, dolap ve mobilyaları hazırlıkları başladı ve kitap kampanyamızla toplamakta olduğumuz kitaplarımızı, bu iki okulumuzun kütüphanelerine göndereceğiz. Bir diğer köy okulumuzda ise ihtiyaçlar niteliğinde, uygun bilgisayarları toplayıp, okulumuzun bilgisayar laboratuarını oluşturacağız”.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA