• Konya23 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Genç MÜSİADda tecrübe paylaşım toplantısı yapıldı
30 Nisan 2012 Pazartesi 13:31

Genç MÜSİAD'da tecrübe paylaşım toplantısı yapıldı

Genç MÜSİAD Konya Şubesi Tecrübe Paylaşımı Toplantıları kapsamında konuk olarak Savaşan Emaye Yönetim Kurulu Başkanı Salim Çokyürürü ağırladı.

Genç MÜSİAD Konya Şubesi Tecrübe Paylaşımı Toplantıları kapsamında konuk olarak Savaşan Emaye Yönetim Kurulu Başkanı Salim Çokyürür’ü ağırladı.

MÜSİAD Konya Şubesi Brifing salonunda yapılan programa çok sayıda Genç MÜSİAD üyesi katıldı. Programın açılış konuşmasını yapan Genç MÜSİAD Konya Şube Başkanı Yakup Barınlı,“Salim Bey’in hayat ve iş tecrübesi bizlerin ufkuna açacaktır. Bu nedenle programımız ayrı bir öneme sahiptir”  dedi.

Yakup Barınlı’dan sonra konuşmasına başlayan Savaşan Emaye Yönetim Kurulu Başkanı Salim Çokyürür böyle büyük bir topluluğu bir arada görmekten mutluluk duyduğunu açıkladı.

Çokyürür, “Burada bulunan topluluk bir kalabalık değil bir cemaattir. Sizlerin ve bizlerin bu duruma çok şükretmesi gerekir. Şu anda daha farklı ortamlar veya farklı yerlerde olabilirdik. Burada daha iyi nesiller yetişeceğine inanıyorum” dedi

Kendi hayatından kısaca bahseden Salim Çokyürür, “Ticaretin felsefesi insanların merhametidir. Bunu inanarak yaparsan dünya ve ahiret hayatı için yatırım yapmış olursun. Özellikle ticarette insanların ne söylediklerine dikkat etmesi gerekir. Anlık söylediğiniz şeylerden pişmanlık duyabilirsiniz. Bunun bizzat en canlı örneğini yaşadım” şeklinde konuştu.

Dini yükümlülükler üzerinde duran Çokyürür, “Namazlarınıza dikkat edin. Namazlarınızı kaçırmayın. Nesillerimize güzel örnek olmamız için namazlarımızı kılmalıyız. Bizim Şiarımızın bu olması lazım. Sadaka ile de ticaretinizi neşelendirin” dedi.

Ortaklık konusuna değinen Çokyürür ortaklıkta bir ortağın diğerinden daha fedakâr olması gerektiğini ve aile şirketlerinde hiyerarşinin önemine değindi. Sözlerini “İyi niyetli iki ortağın üçüncü ortağı Allah’tır” hadisi şerifi ile devam eden Çökyürür, “Faiz’den uzak durun. Harama, helale dikkat edin” diyerek konuşmasını tamamladı.

Toplantının sonunda Genç MÜSİAD Üyelerinin sorularını cevaplayan Savaşan Emaye Yönetim Kurulu Başkanı Salim Çokyürür’e günün anısına Genç MÜSİAD Konya Şube Başkanı Yakup Barınlı tarafından tablo hediye edildi.

 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA